Do 31.01.2014 roku lub do osiągnięcia pułapu 160 formularzy zgłoszeniowych, będzie trwał nabór w projekcie „Własny biznes – sposób na życie III”. Decydująca może się okazać kolejność wpływu wniosków do Biura Projektu / Punktu Konsultacyjnego. Warto więc się pospieszyć.
Tym razem uczestnikiem konkursu może być osoba, która mieszka i chce założyć własną działalność gospodarczą na terenie następujących powiatów województwa warmińsko-mazurskiego:
– mrągowskim,
– nidzickim,
– szczycieńskim.
Musi również posiadać status osoby bezrobotnej lub nieaktywnej zawodowo. Nie może także korzystać równolegle z innych środków publicznych na pokrycie wydatków związanych z podjęciem oraz prowadzeniem działalności gospodarczej bądź też założeniem spółdzielni lub spółdzielni socjalnej, w tym zwłaszcza ze środków Funduszu Pracy, PFRON oraz środków oferowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Rekrutacja będzie przebiegać zgodnie z następującym schematem:
ETAP I – przyjmowanie formularzy; ocena formalna; ocena merytoryczna formularzy
kwalifikacyjnych, które pozytywnie przeszły ocenę formalną;
ETAP II – test psychologiczny i rozmowa biznesowa dla grupy 90 osób wyłonionej po każdym z naborów na podstawie listy rankingowej po I ETAPIE (w przypadku takiej samej liczby punktów uzyskanych przez kilka osób do II ETAPU przyjęta zostanie większa grupa).
ETAP III – wyłonienie list osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie.
Na co mogą liczyć osoby które zakwalifikują się do udziału w projekcie?
Przede wszystkim na nieodpłatne szkolenie, w wymiarze 30 godzin, w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej (cechy przedsiębiorcy, przykłady działalności gospodarczej), zasad opracowywania biznes planów, rachunkowości w działalności gospodarczej, prawa pracy, BHP i Ppoż, wsparcia dla przedsiębiorstw.
Część osób uczestniczących w konkursie będzie też mogła liczyć na wsparcia finansowe, a dokładniej:
a) jednorazową dotację inwestycyjną na pokrycie wydatków inwestycyjnych związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej, w wysokości maksymalnie 40 tys. zł lub 20 tys. zł, w przypadku spółdzielni lub spółdzielni socjalnej na osobę. Średnia wysokość jednorazowej dotacji inwestycyjnej wynosi 36 650 zł;
b) podstawowe wsparcie pomostowe w wysokości do 800 PLN przez okres pierwszych 6 miesięcy liczonych od dnia podpisania Umowy na otrzymanie podstawowego wsparcia pomostowego,
c) przedłużone wsparcie pomostowe w wysokości do 800 PLN przez okres kolejnych 6 miesięcy dla min. 20 osób korzystających wcześniej z podstawowego wsparcia pomostowego;
d) usługi doradcze o charakterze specjalistycznym, średnio po 3 godziny na osobę
Osoby zainteresowane udziałem w naborze powinny zapoznać się z regulaminem konkursu oraz innymi dokumentami dostępnymi na stronie projektodawcy, którym jest Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”.