Fundusz Mikro – alternatywa dla kredytów w bankach.

ARTYKUŁ ARCHIWALNY

Osoby, które na rozpoczęcie działalności gospodarczej potrzebują niewielkich pieniędzy z pewnością zainteresuje oferta Funduszu Mikro.

Fundusz Mikro to przedsięwzięcie, którego celem jest wspieranie mikroprzedsiębiorstw, poprzez udzielanie stosunkowo łatwo dostępnych pożyczek gotówkowych. Dla osób rozpoczynających własną działalność gospodarczą Fundusz Mikro przygotował pożyczkę o nazwie “Starter”.

Pożyczyć można niewiele, bo maksymalnie 7000 zł na okres 12 miesięcy (lub mniejszy). Niewątpliwą zaletą tego typu pożyczki jest to, że nie trzeba przygotowywać żadnego biznesplanu. Wystarczy przyjść do jednego z oddziałów funduszu i z grubsza nakreślić, czym będzie się zajmować firma.

Sporą wadą jest jednak to, że aby uzyskać taką pożyczkę należy mieć aż 3 poręczycieli, co dla wielu osób może być bardzo kłopotliwe, szczególnie, że maksymalna kwota pożyczki jest relatywnie niska.

Dużo lepszą ofertę Fundusz Mikro ma dla osób, które swoją działalność gospodarczą prowadzą minimum 6 miesięcy.

Maksymalna kwota pożyczki wzrasta wtedy do 10 tysięcy złotych, a sama pożyczka nie wymaga poręczenia osób trzecich.

W zasadzie nie wymagane są żadne zaświadczenia, wszystko opiera się głównie na oświadczeniach osoby chcącej taką pożyczkę zaciągnąć. Nie da się jednak ukryć, że przed wydaniem ostatecznej decyzji pożyczkobiorca sprawdzany jest w Biurze Informacji Kredytowej.