Data publikacji: 17 stycznia 2007
(aktualizacja: 12 maja 2011)

Powiatowe Urzędy Pracy posiadają ciekawy mechanizm pozwalający pozyskać przez przedsiębiorcę pieniądze na utworzenie nowego stanowiska pracy w momencie gdy dana firma chce zatrudnić nowego pracownika lub nowych pracowników. Na każde utworzone stanowisko można dostać do maksymalnie 22 686,84 zł [kwota aktualna od 12 listopada 2014 do lutego 2015].

Na co można przeznaczyć pozyskane środki? Przede wszystkim na zakup wszelkiego rodzaju wyposażenia, na którym będzie pracował nowo zatrudniony pracownik.

Szczegóły zależą jednak od konkretnego Urzędu Pracy. Niektóre z nich pozwalają np. na refundację kosztów zakupu samochodu, inne nie. Problemów nie sprawia nigdy zakup sprzętu (np. komputerów, maszyn), oprogramowania, czy też mebli, czyli typowych środków jakie wiążą się ze stworzeniem nowego stanowiska pracy.

Warto jednak podkreślić, że z tego mechanizmu mogą skorzystać wyłącznie te firmy, które istnieją na rynku powyżej 6 miesięcy, a utworzone stanowisko pracy trzeba utrzymać przez okres minimum dwóch lat.

Na plus zasługuje fakt, iż osobę którą chcemy zatrudnić można wskazać z imienia i nazwiska, ważne aby była ona w tym czasie zarejestrowana jako osoba bezrobotna we właściwym ze względu na siedzibę firmy Urzędzie Pracy.

Sprawdź jeszcze:,

Prosimy pamiętać, iż kopiowanie jakichkolwiek treści z niniejszego serwisu, jest możliwe tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody właściciela BierzDotacje.pl.


Poniżej znajdziesz komentarze i pytania naszych czytelników. Odpowiedzi na część z nich znajdziesz w artykułach zamieszczonych naszego serwisu.

Mam pytanie. Jestem pracodawcą,musiałem zwolnić swojego pracownika, ale teraz bym chciał go zatrudnić na nowo. Czy mógłbym starać się o dofinansowanie z pup, i na jakich warunkach

Witam załozyłam niedawno firme i chciałabym zatrudnić starzystke czy też musze czekac pół roku aby móc to zrobić

Staram się o dotacje o stworzenie nowego miejsca pracy,czy kupując samochód dla zatrudnianego na stanowisku akwizytora muszę mieć 25% wkładu własnego.

Czy dotacje tą można przeznaczyć np. na remont dodatkowego pomieszczenia, które już istnieje tylko byłoby niezbędne przy poszerzeniu działalności

witam mam pytanie czy jezeli zwolnie pracownika i zatudnie go np. za miesiac to tez moge starc sie o dotacje

Witam mam pytanie jestem osobą bezrobotną zarejestrowaną Pup. Mój znajomy który prowadzi firme ubiega się o dotacje z Pup na zatrudnienie pracownika , i chciałbym się dowiedzieć czy pieniądze które przeznaczy na opłacenie mojego zusu itp. bedą sie liczyć tak samo jak np. normalne opłacanie składek bez żadnych dotacji pozdrawiam.

Mam pytanie.
Czy osoba, która chce stworzyć nowe stanowisko pracy w swojej firmie i stara się o dotacje na ten cel może zatrudnić osobę w to miejsce o statusie „poszukujący pracy”. Czy dotacja wtedy przysługuje? Nie jestem osobą bezrobotną, gdyż do 25 roku aż zakończę studia pobieram rentę rodzinną, jednak jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako osoba POSZUKUJĄCA PRACY.
Bardzo proszę o odpowiedź.

Pracodawca zatrudnił mnie na miesiąc czasu. Po tym okresie zwolnił. Czy za miesiąc pracy, pracodawca otrzyma za mnie dofinansowanie? Czy jest to możliwe?

Mam pytanie. Dostałam z urzędu pracy dotację na stworzenie stanowiska pracy. Zabezpieczeniem było podpisanie aktu notarialnego o poddaniu się egzekucji. Dochodów z działalności nie uzyskuję, ponieważ jest bardzo mało zleceń. Czy mogę ogłosić upadłość firmy bez poniesienia konsekwencji.

Witam Chcę chcę się dowiedzieć czy gdy zatrudniłem już jednego pracownika i otrzymałem dotację na zatrudnienie to mogę po pewnym już czasie starać się o drugiego pracownika i pieniądze na utworzenie nowego stanowiska? czy jest to jednorazowa dotacja dla danej firmy? czy po dwóch latach mogę jeszcze raz zatrudnić tego samego pracownika i starać się o ponowne pieniądze??

witam mam pytanie czy jeżeli zwolnię pracownika i zatrudnię go np. za miesiąc to tez mogę starć się o dotacje

Mam pytanko,zakładam swoja działalność od grudnia i chciałbym zatrudnić pracownika. Czy mogę dostać jakąś dotacje z urzędu pracy? Biorę osobę bezrobotną i chciałbym ją zatrudnić. Na co mogę liczyć?

Witam! Mam pytanie.Czy mogę zatrudnic swoją żonę i wziąc dotację na stworzenie stanowiska pracy? Jest zarejestrowana w Urzędzie pracy.Pozdrawiam.

Posiadam mikro firmę składająca się z dwóch osób. Chciałabym zatrudnić swojego męża, który jest osoba niepełnosprawną z II grupą- umiarkowaną niepełnosprawnością ruchową. Nie mieszkamy razem posiada inny adres zamieszkania jest osobą bezrobotną.
Czy wg przepisów prawnych można zatrudnić taka osobę i stworzyć odpowiednie stanowisko pracy.

Witam. Mam pytanie. Jestem pracodawcą,musiałam zwolnić swojego pracownika z przyczyn likwidacji etatu, ale teraz bym chciała go zatrudnić na nowo gdyż znalazłam inny lokal na sklep Czy mogłabym starać się o dofinansowanie z pup, i na jakich warunkach. Oraz przez jaki okres muszę zatrudnić danego pracownika. Pytam ponieważ nie wiem jakie zyski przyniesie sklep i być może sama będę musiał stanąć za ladą.

Witam!Prowadzę małą firmę 3-osobową.Jedna z moich pracownic ma umowę do marca tego roku.Chciałam na jej miejsce zatrudnić emerytę/tkę z urzędu pracy.Jakie złożyć dokumenty i jaką czy dostanę jakąś dotację z tego tytułu?Dziękuję i pozdrawiam.

Witam,

Mam takie pytanie, prowadzę firmę budowlaną od 2 lat teraz chciałbym dodatkowo otworzyć sklep wielobranżowy, czy mogę zatrudnić powiedzmy 3 nowe osoby i wziąć dotację na każdą z nich czyli powiedzmy 60tyś. za które kupiłbym lady, chłodnie oraz zaadoptował lokal na potrzeby sklepu. Czy nowy profil działalności którą chcę prowadzić ma znaczenie przy przyznawaniu dotacji?

Mam pytanie jeżeli zwolnię po roku pracownika a mam na niego dotację. Czy poniosę za to karę?

Witam,
czy mogę pozyskać dotację na stanowisko jeśli chciałabym zatrudnić osobę z rodziny ? czy są jakieś konkretne wymogi jesli chodzi o zatrudnianie rodziny

Czy można zatrudnić w swojej firmie żonę zarejestrowaną jako bezrobotną i ubiegać się o dotację na utworzenie nowego stanowiska pracy ?

Witam

W tamtym roku zatrudniłam pracownice z urzedu pracy, by uzyskać dotacje na samochód (w ramach utworzenia stanowiska pracy). Po 4 miesiącach pracownica poszła na L4, bo okazało sie, ze jest w ciąży. Obecnie przebywa na macierzyńskim. Czy jeśli pójdzie na wychowawcze to ja bede musiała zatrudnić innego pracownika na jej miejsce?