Data publikacji: 11 maja 2011

Ile pieniędzy możesz dostać z Urzędu Pracy na założenie firmy?

Artykuł archiwalny

11 maja 2011 Główny Urząd Statystyczny ogłosił komunikat w sprawie przeciętnego wynagrodzenia w pierwszym kwartale 2011 roku. Wyniosło ono: 3466,33 zł.

Oznacza to, że od tej pory dotacja z Urzędu Pracy jaką możesz uzyskać na założenie własnej firmy to maksymalnie
maksymalnie 22 686,84 zł [kwota aktualna od 12 listopada 2014 do lutego 2015] (6-krotność przeciętnego wynagrodzenia).

Sprawdź jeszcze:, ,

Prosimy pamiętać, iż kopiowanie jakichkolwiek treści z niniejszego serwisu, jest możliwe tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody właściciela BierzDotacje.pl.


Poniżej znajdziesz komentarze i pytania naszych czytelników. Odpowiedzi na część z nich znajdziesz w artykułach zamieszczonych naszego serwisu.

Witam.
Jestem na urlopie wychowawczym,przed urodzeniem dzieci pracowałam w handlu,jednak nie zamierzam wracać do pracy tylko chciałabym otworzyć mały sklepik z odzieżą,bielizną ,dodatkami i biżuterią ze srebra. Jak mam rozpocząć poszukiwania informacji i czy dostanę w ogóle dotację na taki biznes.
Mieszkam w niewielkiej nadmorskiej miejscowości.

Hej! Na jakie dotacje z Unii Europejskiej mogę liczyć przy zakładaniu działalności gospodarczej w przypadku gdy jestem osobą pracującą. Chcę zaznaczyć że stworzył bym nowe miejsca pracy. Pozdrawiam.

jakie warunki musze spełniac aby móc starac sie o dotacje na zalozenie wlasnej firmy z urzedu pracy
jakie dokumenty są potrzebne itd

witam. jestem jeszcze uczniem ostatniego roku fryzjerstwa. troche straciłam praktyki i zastanawiam sie czy, jeśli bym podjeła się starzu i po jego ukończeniu dostała bym dotacje na otwarcie własnego salonu?
jeśli tak to na jaką kwote mogła bym liczyć?

Witam!Mam 31lat i jestem bardzo długo bez stałego zatrudnienia.Chciałabym zapytać,czy aby otworzyć gabinet kosmetyczny wystarczy mieć kurs kosmetyczny?Dodam,że nie chciałabym nikogo zatrudniać,tylko sama wykonywać usługi.Czy w związku z tym mogłabym liczyć na dofinansowanie z U.P.(nie jestem jeszcze zarejestrowana w U.P,ale zamierzam to zrobić).Jeszcze jedno chciałabym także kupić solarium,czy na ten zakup też mogłabym dostać dofinansowanie?
Pozdrawiam!

Witam.
Chcę otworzyć działalność gosp. (sklep) i chcę się starać o dotację z U.P (ok.8000). Niestety nie mogę udokumentować żadnego doświadczenia, ale zapisałam się na internetowy kurs w Akademii PARP „Jak założyć dział. gosp.” Zastanawiam się czy U.P weźmie to pod uwagę. Poza tym jestem bezrobotna, mam 25 lat i wchodzę na rynek pracy po urodzeniu dziecka, czy dzięki temu mam większe szanse? Byłam długo zarejestrowana w U.P, ale kazano mi się wyrej. rok temu bo nie mogłam podjąć pracy ze względu na opiekę nad dzieckim. W ostatnim czasie miałam umowę o prace, ale tylko na 2 tygodnie, czy to coś zmienia?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam! wkrótce zamierzam zarejestrować się w U.P. i będę starał się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności. Mam już pomysł ale na ten cel potrzebował będę ok 20 000 PLN. Czy będę mógł liczyć na takie wsparcie z U.P.? Czy będę mógł zakupić urządzenia używane np. z aukcji internetowej jeżeli nie wymagają naprawy i wkładu finansowego? I czy będę mógł liczyć przez kilka miesięcy na jakiekolwiek dofinansowania składki ZUS? Gdyż działalność może odrazu nie przynosić zysków na pokrycie ZUS-u i innych wydatków nieprzewdzianych lub inwestycji w firmie… Proszę o odpowiedź na moje pytania z góry stokrotne dzięki… pozdrawiam:)

Czy z dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej z pup można wliczyć wyremontowanie lokalu na sklep odzieżowy czyli (farby,gładzie,drzwi ,okno,płytki itp..).

Witam
Chce założyć działalność gospodarczą produkcja m.in. mebli, schodów , i pytanie czy dostane środki na wyposażenie biura np komputer, maszyny do warsztatu np kompresor itp ?? i jakie warunki musze spełniać ??

Witam chce założyć działalność gospodarczą i starać sie o fundusze z urzędu pracy , i pytanie jakie warunki musze spełnić aby je dostać, i czy moge je przeznaczyć np na wyposarzenie biura np. komputer , oraz na maszyny do produkcji ??

Witam. Czy może ktoś wie po jakim czasie można starać się o środki z UE na dofinansowanie istniejącego przedsiębiorstwa,dodam jeszcze że środki na rozpoczęcie działalności pobrane były z PUP ??

Witam!
Dosyć dobrze zapoznałem się z wymogami otrzymania dotacji z UP, po przeczytaniu wszystkich komentarzy stwierdzam jednak, że kilka pytań które chciałbym zadać na pewno zainteresują większe grono osób które odwiedzają tą stronę w poszukiwaniu odpowiedzi…
Mam 29 lat obecnie od 3 lat pracuję w Anglii. Przed wyjazdem za granice, pracowałem w Polsce ponad 3 lata będąc managerem w jednej z największych sieci salonów meblowych w kraju.
W ciągu następnych kilku miesięcy planuję powrót do kraju i rozpoczęcie własnej firmy.
I teraz kilka pytań:
1)Nie jestem zarejestrowany w UP jako osoba bezrobotna, czy mogę starać się o dotację pomimo to?(jeżeli tak to czy to ma jakieś znaczenie że jestem nie zarejestrowany(chodzi mi o większe szanse na zaakceptowanie wniosku))
2)Czy sytuacja rodzinna ma jakieś znaczenie?(w moim przypadku żonaty i jedno dziecko)
3)Budynek przedsiębiorstwa w moim przypadku będzie w moim posiadaniu, czy to też jakiś atut?
4)jak to dokładnie wygląda w praniu po przyznaniu dotacji, chodzi mi o to od czego zależy dokładnie ile trzeba będzie zwrócić zł i kiedy i czy jakieś odsetki?
5)czarny scenariusz, coś czego nikomu nie życzę ale niestety zdarza się, interes nie wypalił lub nie wypalił aż tak jak się tego spodziewaliśmy i zyski są równe z kosztami, jak taka sytuacja ma się wtedy do otrzymanej dotacji?

To wszystko co chciałbym się dowiedzieć, życzę wszystkim początkującym przedsiębiorcom powodzenia na starcie :-)

PS. Fanie było by zobaczyć kilka komentarzy takich jak itp

PODSTAWA to tak naprawdę rejestracja w UP jako osoba bezrobotna, z tego co mi wiadomo(a czekam już na przyznanie mi pieniędzy ) tylko osoba bezrobotna może starać się o dotacje. Tak naprawdę długość bycia osobą bezrobotną u mnie nie miał znaczenia , a byłam zarejestrowana tylko miesiąc wszystko zależy od ilości wniosków i dostępnych funduszy w urzędzie pracy.
a co do pytania o zwrot kasy, to kasę w razie czego zwracasz ale tylko w chwili jeżeli nie utrzymasz się na rynku przez rok, po roku możesz robić co chcesz, zasad zwrotu środków z UP nie znam.

pozdrawiam

Jestem młodą matką ,nie pracowałam jeszcze ale mam w planach otworzyć własny pub. Mam mnóstwo pomysłow jak ma on wyglądać i wielu już potencjalnych klientów wiec tylko jakiś fundusz na rozpoczęcie tej działalności. jednym z problemów jest zbyt duża kwota zainwestowania w to ok 100 000 tys. zł wiec chiałabym sie dowiedzieć czy moje marzenie może się spełnic , gdzie i kedy mogę sie starać o takie dofinansowanie prosze o pomoc

Jestem młodym człowiekiem (19lat) i mam w planach otworzyć działalność.Mam już pomysł i biznes plan ale niewiem czy moge dostać dofinansowanie z urzędu pracy lub z UE na otwarcie własnej firmy a jak tak to gdzie mam się zgłosić i ile moge dostać dotacji.

Witam
A ja mam już pierwsza porażkę w pozyskiwaniu środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej za sobą. Mój wniosek co prawda został pozytywnie rozpatrzony, zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, gdzie komisja również bardzo ciepło wypowiadała się o moim innowacyjnym pomyśle. Nie zdradze pomysłu, ale chodziło o produkcję. Moj błąd polegał na tym, ze przyznałem sie komisji, ze pracuję za granicą, i ze zachęcony apelami premiera Tuska do emigrantów, chce załozyć firme w Poslce, wrócić do kraju, by tutaj wykorzystać i spozytkować nabyte za granicą doświadczenie itd. Jedna z pań w komisji stwierdziła, ze jak mam prace na Zachodzie, to mam siedzieć tam, póki jest robota, bo do Polski nie ma po co wracać i na pewno nawet na działalności tyle co na Zachodzie nie zarobie. Ot miałem ciekawa lekcje patriotyzmu.

Jestem młody mam 18 lat i nadal się ucze w szkole ogrodniczej mam pomysł na biznes i nie wiem czy dostane dofinansowanie na otwarcie firmy …

Witam.Mam 18 lat chce otworzyć działalność gospodarczą studio tattoo co mam zrobić żeby otrzymać dotacje.Jestem zameldowany we Włoszech i nie mam tym czasowego zameldowania w Polsce czy to coś zmienia?

Trzeba być zarejestrowanym 3 m-ce jak bezrobotnym a potem idziesz po wniosek i reszt się dowiesz a do kolegi co jest zameldowany we włoszech to raczej nie dostaniesz ale warto spróbować .

Witam chce założyć firmę zajmującą się produkcją uchwytów do kabli różnego rodzaju potrzebuję pieniędzy na zakup form wtryskowych na nie mniej niż 4 takie formy czy mam jakieś szanse i jeśli mam to ile pieniędzy mogę dostać ?

Witam mam 25 lat właśnie skończyłam studia magisterskie i urodziłam dziecko pół roku temu, jestem bezrobotna choć nie zarejestrowana w UP, chciała bym otworzyć sklep z asortymentem dla dzieci (pełny asortyment). Na jakie dotacje mam szansę (w jakiej kwocie) i czy w ogóle mogę liczyć na jakieś dotacje ??

Witam mam 23 lata obecnie mieszkam za granica ale wracam do Polski. W planach mam otworzyc nowoczesna kawiarnie w centrum Warszawy lokal wynajmowany do 150m. Dysponuje kwota 150.000 czy jest mozliwosc na zrealizowanie tego pomyslu i czy sa szanse na dotacje.

Otworzyłem transport drogowy do 3,5 dmc. Jestem na rencie, zaciągnąłem kredyt na zakup auta. Czy mam jakieś szanse na mały zwrot w formie dotacji?.

Witam obecnie pracuje w UK i zamierzam wrócić do polski i otworzyć firmę recyklingową w województwie śląskim. Zakładam ze wysokość wkładu własnego będzie w granicy 150-200tys na jaka dotacje mam szanse do jakich instytucji powinienem się udać? Jaki jest czas rozpatrywania wniosków? Dodam tylko ze firma będzie zatrudniać początkowo 8 osób + ja, oraz jakie mam szanse na uzyskanie nisko oprocentowanego kredytu z UE na rozwój małych firm. dodatkowo mam 23 lata powrót do polski 24. Ostatnie pytanie czy jeżeli zatrudnię osoby bezrobotne z urzędu pracy dostane jakieś ulgi lub dopłaty jeśli tak na jaki okres?
serdecznie dziękuje za odp.

Hej mam 25 lat i kończę studia, chce założyć firmę ogrodniczą.Zastanawiam się jakie dotacje mogła bym na to dostać? Mam sporo pomysłów na kompatybilność tej firmy z innymi firmami świadczącymi usługi pokrewne, nie tylko projekt i wykonanie ale drobne elementy małej architektury, rzeźby ogrodowe, fontanny oraz aranżacje wnętrze typu: tarasy, balkony, dużo tez myślę o dachach…Lepiej jest założyć firmę na osobę fizyczną czy spółkę?
Pozdrawiam!

Czy cudzoziemiec mieszkający na podstawie Karty Stałego Pobytu ma prawo przy założeniu własnej działalności ubiegać się o dotacje z UP?
Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

jestem zarejestrowana we włoskim urzędzie pracy od maja 2010, chciałabym wrócić do Polski i założyć własną działalność,czy ktoś może wie,czy to się liczy ze jestem zarejestrowana we Włoszech? z góry dziękuje za odpowiedz.pozdrawiam

Witam
Dokładnie dziś wpadłam na pomysł założenia własnej działalności gospodarczej. Mam 25 lat, skończyłam studia i bez odzewu wysyłam CV:( Myślałam o usługach transportowych- realizacja zleceń przewozu towarów na terenie kraju. Z tego co zdążyłam dziś wyczytać to dofinansowanie z UP nie obejmuje zakupu auta-busa (najchętniej to kupiłabym od razu tabor samochodów ciężarowych) wracając do tematu to skoro dofinansowanie nie obejmuje zakupu auta to może jest jakiś pomysł na to aby to obejść??

Witam mam 45 lat prowadzę małe gospodarstwo rolne o kierunku zielarskim chciałem uzyskać dotacje na suszarnie ziół ale okazało się że w woj podkarpackim nikt takich dotacji nie udziela gdzie mogę starać się o taką dotacje.

W ramach rozwoju Energetyki Odnawialnej chcialbym założyć plantacje na 40 ha wierzby energetycznej Salix Viminalis na wiosne 2011 Gleba uprawiana klasy IV V podmokly teren w dolinie Baryczy kolo Milicza dolnoslaskie prosze o skontaktowanie mnie z przedstawicielem elektrocieplowni tzn. odbiorcy w moich okolicach i o skontaktowanie mnie z rolnikiem ktory posiada w okolicy taka plantacje Czy obecnie mam mozliwosc prosic o pomoc unijna na zalozenie plantacji Dziekuje

Panie Bogdanie nie ma już dotacji na założenie plantacji energetycznej. Proszę dokładnie sprawdzić czy Salix rośnie na podmokłych terenach bo mam co do tego pewne obawy. Co do kontaktu to ciężko jest zdobyć jakikolwiek …nikt nie jest chętny do rozdawania namiarów co nie było dla mnie wielkim zaskoczeniem. Sam trzeba załatwiac! Powodzenia!

Dostałam dotacje z u p na otwarcie działalności otworzyłam restauracje.utrzymałam się rok czasu na rynku rzetelnie opłacałam składki ZUS i podatki. Niestety z przyczyn osobistych zawiesiłam działalność, która w obecnej chwili prowadza rodzice o dotacje starałam się 2 lata temu. Teraz chce otworzyć lumpeks, skąd mogę uzyskać pomoc finansowa

Witam!
Policzyłem wszystkie faktury i z wyliczeń wynika, że brakuje mi 2 zł do 100% wykorzystania środków z UP. Odpuszczą czy będę musiał zwracać?

Z góry dziękuje za odpowiedź

witam!mam pytanie chcem otworzyc w niwielkim miasteczku sklepik z cichami dzieciecymi sprowadzanymi z angli cz moge sie ubiegac o dotacje i jesli tak jakie wrunki musze spelniac??

Witam serdecznie

Chcę otworzyć firmę ukierunkowaną na pośrednictwo pracy. Z jakiego programu mogę skorzystać i w jakiej wysokości maksymalna dotacja?

jak założyc włsny sklep z dotacji z pup

Witam mam 23 lata i zastanawiam się nad otworzeniem własnej firmy o charakterze produkcyjnym.. i teraz pytanie jakie są szanse że dostane dotacje na zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia działalności? i ile maksymalnie mogę dostać tych pieniędzy?

Witam. Mam pytanie? Wraz z kolegą jesteśmy bezrobotnymi. Mamy plan na wspólny biznes. Czy wspólnie możemy starać się o dotacje z up? Na jaką kwotę możemy liczyć. dziękuje

Mam 20 lat chce założyć własną firmę na terenie rolniczym i w tym kierunku chcę się kierować jakie dotacje mogę uzyskać oraz jakie warunki muszę spełniać?

Witam pracuje na umowę o pracę czy dostane dotacje z unii na otwarce własnej działalnośći

Witam chciałbym dowiedzieć się czy otrzymam od UP dotację na samochód dostawczy do firmy usłgowo/budowlanej/wykończeniowe?

Witam.
Mam nadzieję,że mogę liczyć na odpowiedź. Czy przy formach zabezpieczenia zwrotu otrzymanych środków , mogę wybrać blokadę rachunku bankowego ? I czy chodzi o rachunek bankowy przyszłej działalności gospodarczej , skoro na nim jeszcze nie będzie wpływów z przychodów świeżo założonej firmy? Czy odnosi się to po prostu do zablokowania środków otrzymanych z PUP ?

Pozdrawiam

Planuję otworzyć sklep odzieżowy czy jest szansa na pozyskanie środków unijnych na otwarcie działalności, czy też już po otwarciu

Witam,
mam projekt maszyny, którą chciałbym skonstruować, docelowo chciałbym zająć się produkcją tych maszyn na większą skale. Zbadałem rynek i jestem pewien, że zapotrzebowanie na te maszyny jest spore. Jakie dotacje mogę uzyskać i jakie muszę spełniać warunki?

Mam 21 lat i zamiar założenia firmy chciałbym się dowiedzieć na jakie dofinansowanie mogę liczyć z UE czy z Urzędu Pracy

Proszę o odp.

Mam 24lat i chciałbym otworzyć firmę związaną z przerobem drewna czy mogę liczyć na jakieś dofinansowanie z UE

WITAM
Mam 35 lat i od niedawna jestem zarejestrowana w UP jako bezrobotna. Chciałabym otworzyć firmę związaną z usługami transport.(realizacja zleceń przewozu towarów na terenie UE), bądź też zacząć działalność handlową (sklep lub handel obwoźny). Czy mogę liczyć na dofinansowanie z UE lub Urzędu Pracy?Jakie warunki muszę spełnić?
POZDRAWIAM

Miałam działalność gosp sezonową i zawiesiłam ja z pewnych względów .trwa to już 3 lata .Teraz wybudowałam nowy pawilon i chciałabym otrzymać dotację jakie mam szansę???

Witam! Mam pytanie czy moja zona dostałaby dotacje na otworzenie warsztatu samochodowego w tej chwili jest na wychowawczym a wczesniej pracowala na umowe o prace na czas okreslony umowa juz wygasla.

Czy urząd pracy na poziomie gminy czy też województwa może zmienić maksymalną wielkość przyznawanych środków na założenie działalności ? – Bo w moim urzędzie w regulaminie wpisano 4-krotność czyli maksymalnie można starać się o nieco ponad 13 tysięcy złotych. Trochę mi to dziwnie wygląda.