Data publikacji: 27 sierpnia 2007
(aktualizacja: 23 stycznia 2012)

Chciałbym się dowiedzieć, czy mogę się starać o dotację z Urzędu Pracy. Jestem zarejestrowany w UP, jednak nie jako bezrobotny, tylko poszukujący pracy. Czy też mogę się starać o tę dotację? Czy są jeszcze jakieś inne warunki, które muszę spełnić, aby starać się o tą dotację?

Niestety nie. O dotację na założenie firmy z Urzędu Pracy (jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej) mogą się starać wyłącznie osoby, które posiadają status osoby bezrobotnej.

W większości Urzędów Pracy nie ma jednak warunków dotyczących minimalnego okresu przez jaki trzeba posiadać status osoby bezrobotnej. Jeszcze kilka lat temu w większości UP trzeba było posiadać ten status od co najmniej 3 miesięcy, jednak od mniej więcej dwóch lata sytuacja ta się diametralnie zmieniła i Urzędy Pracy nie definiują minimalnego czasu jaki należy być tam zarejestrowanym, po to aby móc złożyć wniosek o dotacje. Można to zrobić nawet następnego dnia po zarejestrowaniu.

Czasami zdarzają się jednak urzędy, które taki minimalny okres definiują (odpowiedni zapis powinien się znaleźć w regulaminie przydzielania dotacji danego urzędu pracy) lub też w szczególny sposób premiują osoby, które staż jako osoba bezrobotna jest dłuższy (czasami takie osoby mogą uzyskać dodatkowe punkty przy ocenie wniosku o dofinansowanie).

Sprawdź jeszcze:



,

Prosimy pamiętać, iż kopiowanie jakichkolwiek treści z niniejszego serwisu, jest możliwe tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody właściciela BierzDotacje.pl.

Poniżej znajdziesz komentarze i pytania naszych czytelników. Odpowiedzi na część z nich znajdziesz w artykułach zamieszczonych naszego serwisu.

mam pytanie, na które nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi. Zostałam osobą bezrobotną z prawem do zasiłku, mam obciążenie w formie komornika- czy jest szansa, bym otrzymała dotację na działalność, by móc pracować i spłacać swoje zadłużenie?

Witam. Chciałbym sie zapytac o to czy jak chcę założyć spółkę to czy oboje dostaniemy dotacje??Czy jest możliwe dostać dotację na dzialalność typu firma kurierska? Proszę o odpowiedź.

Witam.
Mam pytanie czy mogę dostać dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej gdy mam lokal który jest własnością mojego szwagra i będę go od niego dzierżawić. W lokalu tym 8 miesięcy temu moja siostra prowadziła tą samą działalność którą ja zamierzem otworzyć i na zasadzie umowy kupna-sprzedaży mam zamiar od niej odkupić sprzęt. Czy w takim przypadku dostanę dotację z PUP?

BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ :mam pytanie, na które nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi. Zostałam osobą bezrobotną z prawem do zasiłku, mam obciążenie w formie komornika- czy jest szansa, bym otrzymała dotację na działalność, by móc pracować i spłacać swoje zadłużenie?

Witam, mam pytanie.
Pracowałam za granica. Teraz chce wrócić do Polski i przywioze ze sobą formę 301 z Anglii .Jeśli Anglia będzie wypłacać mi bezrobotne, i ja będę zarejestowana w biurze pracy (Krynica Zdroj) to czy mogę postarać się o dotacje na założenie firmy w Polsce? I który kraj wypłaci te dotacje Polska czy Anglia, oraz ile zazwyczaj tego jest( od Polsiego UP jest to około 20000zl,). Bardzo proszę o odpowiedz.

Alicja

Witam .
Mam pytanie. Czy każdy Urzad Pracy ma swoje wewnętrzne kryteria przyjmowania wnioskósków o dotacje, jak np wiek. Ponieważ w mieście którym mieszkam nie chcą przyjmować wniosków od ludzi poniżej 50-tego roku życia.