Data publikacji: 10 sierpnia 2006
(aktualizacja: 22 stycznia 2011)

Możesz starać się o dotację, o ile studiujesz zaocznie lub w trybie wieczorowym. Jeśli uczęszczasz na studia dzienne nie możesz zarejestrować się jako osoba bezrobotna. Nie możesz też otrzymać dotacji z UP.

Swoją drogą ciężko jest studiować na studiach dziennych i jednocześnie prowadzić firmę, choć oczywiście nie jest to niemożliwe. Wiele zależy od kierunku na jakim chcesz studiować, a także – Twoich zdolności i samozaparcia. Rozważ jednak studiowanie w trybie zaocznym. Łatwiej Ci będzie prowadzić działalność, a do tego nadal będziesz mógł korzystać z wszystkich przywilejów bycia studentem (zniżek oraz stypendiów, które nie ma co ukrywać, łatwiej uzyskać na studiach zaocznych).

Sprawdź jeszcze:, , ,

Prosimy pamiętać, iż kopiowanie jakichkolwiek treści z niniejszego serwisu, jest możliwe tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody właściciela BierzDotacje.pl.


Poniżej znajdziesz komentarze i pytania naszych czytelników. Odpowiedzi na część z nich znajdziesz w artykułach zamieszczonych naszego serwisu.

zdecydowanie sie nie zgodze ze studia dzienne przeszkadzaja w prowadzeniu dzialalnosci gospodarczej. w przypadku dzialalnosci gospodarczej to wlasnie stufia wieczorowe lub zaoczne bylyby utrudnieniem…

Studiuję zaocznie w Nuczcielskim Kolegium Jezykowym , czy mogę starać się dodatkową formę dotacji na złożenie działaln gosp?

Czy będąc bezrobotną osobą , studiując zaocznie można otrzymać pomoc,dotację.
dziękuję Renata Andrzejuk.

Do Reanty i Violi:

Bardzo Was proszę, zanim zadacie pytanie czytajcie to co jest napisane wyżej. W pierwszym zdaniu powyższego artykułu:

Możesz starać się o dotację, o ile studiujesz zaocznie lub w trybie wieczorowym.

Studiuję zaocznie jestem na 3 roku informatykę. Prowadzę jednoosobową firmę. Czy mogę dostać jakąkolwiek dotację ???

Do damiana. Obecnie niestety nie. Musisz zaczekać do III/IV kwartału tego roku, aż rusza dotacje unijne.

na co właściwie moge otrzymać dotacje z UP planując otworzyć sklep odzieżowy?

CZy moge dostać jakieś dotacje jeśli studiuje zaocznie i pobieram rente rodzinną?

zalożylem miesiąc temu wlasna firme tj. handel obwoźny studiuje zaocznie czy mam szanse dostac dotacje z UP

czy moge dostac dotacje na utpwrzenie własnej działalności jesli studiuje zaocznie a pracuj???????

W tym roku kończę studia, chciałabym założyć własna firmę, myślałam o dotacji z Urzędu Pracy, chciałam załapać sie na składanie wniosków we wrześniu. Jednak moja obrona przesunęła się z czerwca na wrzesień, nie będę mogła zarejstrować sie jako bezrobotna (min. miesiac). Czy są jakieś inne dotacje na założenie własnej działalności? Moze dla absolwentów? Mam już dyplom licencjata, teraz będę bronić magistra? Czy muszę czekać do września, czy moze mogłabym juz przez wakacje strać się o jakieś dofinansowanie?

studiuje zaocznie i chce otworzyc dzialalnosc gospodarcza-swoja wlasna mala firme mam juz pomysl tylko niewiwm gzie mam sie udac o dotacje i gdzie zlozyc wniski prosze o podpowiedz

mieszkam na wsi, posiadam ziemie i chciałabym utworzyć gospodarstwo agroturystyczne(np. pole biwakowe). gdzie szukać informacji na ten temat? z góry dziękuje.

Pracuję jako policjantka, zamierzam zacząc w tym roku studiowac zaocznie resocjalizację, jest to kierunek bardzo związany z tym gdzie pracuję, czy w związku z tym mogę liczyc na jakiekolwiek dofinansowanie do studiów? jakie dokumenty powinnam złożyc? i gdzie?

Jestem studentką II-go roku Ekonomi studiuję zaocznie i jestem obecnie bezrobotna i bez prawa do zasiłku -proszę o radę gdzie można starać się o dotacje albo o jakie kolwiek pieniądze bo chcę założyć biuro rachunkowe , a poprzednio pracowałam 11 lat w takowym biurze ale po urlopie wychowawczym szef podziękował mi z a prace (swoją drogą niezły drań-poprostu życie)Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję

Odpowiedź BierzDotacje.pl: Urząd Pracy udziela jednorazowych dotacji na otworzenie własnej działalności gospodarczej w wysokości 13 tys. zł. Proponuje pani skorzystać z takiej dotacji.

Od pazdziernika rozpoczynam studia , nie mam jeszcze firmy ale planuje ja otworzyc . O jaka dotacje moge sie starac i gdzie sie udac ?

Witam, jestem stażystą i staram się o etat w miejscu odbywania stażu i myślę też o założeniu własnej firmy w branży przemysłowej, chciałem się dowiedzieć, czy mogę starać się o dotacje z UE i gdzie należy składać wniosek o dotacje?

Posiadam firmę jednoosobową , jednocześnie studiuję,oraz pracuję na 1/2 etatu.Czy mam szansę na otrzymanie dotacji lub kradytu?

Witam chciałabym się dowiedzieć czy będąc na urlopie wychowawczym mogę otworzyć działalność gospodarczą (sprzedaż internetową) oraz czy muszę powiadomić o tym pracodawcę? Jak to wygląda? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.Paulina

Czy istnieje możliwość uzyskania bezpośredniej dotacji w celu dofinansowania stazystów w organizacji typu NGO ? Polska organizacja i przyjmuje Polakow na staż.

Odpowiedź BierzDotacje.pl: Urzędy Pracy bardzo często wysyłają na staże osoby bezrobotne płacąc tym osobom odpowiednie wynagrodzenie. Tak więc organizacje typu NGO nie musi ponosić kosztów związanych z pracą tejże osoby na rzecz swojej organizacji.

Jestem na studiach zaocznych i własnie otrzymałam zgode na staż jakie papiery bede mi potrzebne aby starac sie o dofinansowanie i jak ma wyglądać podanie (co ma być w nim umieszczone) z góry dziękuje.

Witam. Posiadam 3h ziemi pod lasem 100 km od warszawy, kierunek Gdańsk, 3km do rzeki Wkra, oraz budynek nadający sie do modernizacji na obiekt mieszkalny, ukończyłem szkołę średnią, chciałbym otworzyć agroturystykę, gdzie uzyskać pomoc i dofinansowanie??? Pozdrawiam Ł.G

witam. studiuję wieczorowo i jestem w trakcie odbywania stażu w pewnym przedsiębiorstwie, ale chciałbym utworzyc własną firmę. Czy w związku z tym muszę czekać do zakończenia stażu(jeszcze 3 msc) czy może mogę już teraz składać wniosek do UP i przerwać staż??

Jestem absolwentka pedagogiki. Dopiero co zarejestrowałam sie w Urzędzie Pracy jednak planuję rozpocząć zaocznie naukę w Kolegium Językowym dla nauczycieli. Czy Urząd Pracy może dofinansować opłaty za szkołę?

Witam .chcę otworzyć działalność,lecz nie mam środków własnych.Czy ktoś poradzi mi skąd mogę je uzyskać? Z jakiego programu dofinansowania mógłbym skorzystać?

jestem obecnie na zasiłku wychowawczym, chce otworzyc działalnosc gospodarcza, czy moge starac sie o jakas dotacje na ten cel?

Witam
Czy będąc na rencie (II grupa) mogę starać się o dofinansowanie z UP na studia zaoczne? Jeżeli tak to jakie dokumenty powinnam dostarczyć?

Pracuję na pełnym etacie. Od pażdziernika chcę rozpocząć studia magisterskie w systemie zaocznym. Czy mam szansę starać się o dotacje? Chodzi o stopień magistra dla nauczyciela. Dziękuję.

Witam,od pazdziernika rozpoczynam studia zaoczne , nie mam jeszcze firmy ale planuje ja otworzyc . O jaka dotacje moge sie starac i gdzie sie udac ?
A może są jeszcze organizowane konkursy na swoją pierwsza działalność? Prosze o informacje, z góry dziekuje.

Witam czytając o tych dotacjach jestem ciekawa o jaką mogę się ubiegać? jeżeli studiuję historię nauczycielską na drugim roku a zarazem prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą(zakład kosmetyczny), o co mogę się ubiegać?

Jakie są warunki uzyskania doatcji uniejnej na rozpoczęcie dzialalności gospodarczej przez studenta studiów zaocznych w chwili obecnej?

Czy możliwe jest uzyskanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej pod szyldem innej firmy (franczyza)?

Witam!Jestem studentka trzeciego roku prawa studiów zaocznych i chciałabym otworzyć własną działalność i starać się o dotacje z UP z tym,że ta działalnośc nie wymagałaby mojego osobistego „kierownictwa”,a przynosiła by mi dochód-ja byłabym założycielem a moi rodzice pracowali by w tej działalności,więc w związku z tym rodzi się moje pytanie-czy ja mogłabym np.podjąć bezpłatne praktyki w kancelarii,bądź też podjąć jakąś inną pracę zarobkową?Z góry dziękuje za odp.

Mam 38 lat i dopiero kończę liceum ,chciałabym wiedzieć czy mam szansę jeszcze na studia zaoczne.Pracuję mając niewielką pensję czy osoby w tym wieku mogą starać się o dotacje na studia. Czy to jest jeszcze możliwe. Pracuję na produkcji.Chciałabym poprawić swój los ale większość twierdzi że już za póżno proszę o szczerą odpowiedż.

Jestem na studiach zaocznych i własnie otrzymałam zgode na staż jakie papiery bede mi potrzebne aby starac sie o dofinansowanie do studiów i jak ma wyglądać podanie (co ma być w nim umieszczone).

do pierwszego komentarz…jak studia zaoczne mogą przeszkadza w zalozeniu dzilalnosci???!!!wrecz są stworzone do tego,czego nie mozna powiedziec o dziennych..co za bzdura!!!

Witam-mam 32 lata i rozpoczęłam studia zaoczne(polonistyka)-właśnie skończyłam pierwszy rok.Czy możliwe jest dofinansowanie studiów z Urzędu Pracy lub UE?

czy bedąc córka rolnika z niewielkim areałem, studiując na Uniwersytecie przyrodniczym moge w przyszłosci przepisujac na siebie gospodarstwo otrzymac dotacje na modernizacje, restrukturyzacje? bezzwrotne?

Witam!

Czy mogę starać się o dotację z UP jeśli studiuję zaoczne w Elblągu mieszkając tym samym w Tczewie? Jeżeli tak to w jaki sposób?

Witam.
Czy osoba odbywająca staż może starać się o dotację, czy muszę czekać do końca stażu?
Pozdrawiam

Mam pytanie chciałbym załozyc firme i jednocześnie strać sie o dotacje jedenak we wrzesnia planuje studia dzienne czy możliwe jest żę dostane dotacja na otwarcie firmy a pozniej rozpoczne studia dzienne ??

Witam,
obecnie jestem osobą bezrobotną, jednak od września planuję iść na studia magisterskie dzienne. Czy w takie sytuacji mam możliwość starania się o dotację – w chwili obecnej spełniam wszystkie warunki odnośnie jej otrzymania. I czy po otrzymaniu dotacji mogłabym w ogóle podjąć studia dzienne, czy może było by to złamaniem ‚umowy’ zawartej z PUP. Widzę, że parę osób zadało już podobne pytanie, więc proszę o odpowiedź.