Data publikacji: 11 sierpnia 2006
(aktualizacja: 24 marca 2011)

W teorii, o dotację z Urzędu Pracy możesz starać się przez cały rok i w zasadzie teoria zgadzała by się z praktyką, gdyby nie jeden mały szczegół. Zdarza się, że wnioski są pozytywnie rozpatrywane, ale osoba starająca się o dotację pieniędzy nie otrzymuje. Powód jest prosty: urząd pracy nie ma już środków na wypłacanie dotacji.

Pieniądze na różne programy aktywizujące bezrobotnych przyznawane są Urzędom Pracy zawsze na początku roku. Wtedy też jest najlepszy okres, aby złożyć swój wniosek. Często zdarza się tak, że już w połowie roku Urzędy Pracy nie mają pieniędzy na przyznawanie dotacji. Ot, taka krótkowzroczność urzędników.

Są jednak urzędy, które starają się podzielić pieniądze tak, aby uzyskanie dotacji było możliwe przez cały rok. Jest to najbardziej komfortowa sytuacja, bo trudno wymagać od kogoś kto chce założyć własną firmę, aby czekał z tym do następnego roku tylko dlatego, że pieniądze przeznaczone na dotację właśnie się skończyły.

Na koniec jeszcze jedna mała uwaga. Z tego co wiem Urzędy Pracy mają taką zasadę, żeby nie podejmować zobowiązań na następny rok. Dlatego też, jeśli masz zamiar złożyć wniosek pod koniec roku, postaraj się dowiedzieć się czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby zacząć starać się o nią w styczniu następnego roku.

Zapamiętaj! Urzędnicy rzadko mówią coś wprost (rodzaj asekuracji?, niewiedza?), naucz się więc czytać między wierszami i wyciągać wnioski…

Sprawdź jeszcze:, , ,

Prosimy pamiętać, iż kopiowanie jakichkolwiek treści z niniejszego serwisu, jest możliwe tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody właściciela BierzDotacje.pl.


Poniżej znajdziesz komentarze i pytania naszych czytelników. Odpowiedzi na część z nich znajdziesz w artykułach zamieszczonych naszego serwisu.

mam zamiar zalozyc zakupic dzialke obok jeziora, chcialbym na niej postawic 2-3 domki letnistkowe i wynajmowac je wczasowiczom powiedzmy od maja do wrzesnia, czy mam wogole sznse na dotacje z up lub ue i gdzie mam sie o nia starac-jestem osoba pracujaca ale firme chcialbym zalozyc na tesciowa rencistke

Pracuję w zakładzie prod.bramy i ogrodzenia kute.Mam spore doświadczenie w tej dziedzinie.Czy mam szanse na dotacje z UP I UE dla mnie lub dla żony.Żona bezrobotna.Jakie mam szanse zwaszą pomocą i ile to kosztuje i naco mogę wyda pieniądze