Data publikacji: 25 stycznia 2011
(aktualizacja: 6 stycznia 2013)

Gdzie można znaleźć wzór wniosku o dotację dla istniejącej firmy?
Chciałabym się dowiedzieć gdzie mogę dostać gotowe wzory wniosków o dotacje z UE dla istniejącej firmy, która chce przeprowadzić nową inwestycję?

Nie istnieje jeden wzór wniosku o dotacje i dotyczy to wszystkich dotacji, zarówno tych dla istniejących firm, jak i tych przeznaczonych dla osób, które dopiero chcą rozpocząć własną działalność. Podobnie jest w przypadku wszystkich pozostałych dotacji, dla samorządów, czy też organizacji pozarządowych itp.

Wzór wniosku może się też zmieniać z naboru na nabór, co oznacza, że jeśli ktoś próbował pozyskać dotacje w danym konkursie np. w 2010 roku i ta próba zakończyła się niepowodzeniem, to w 2011 roku (w kolejnym naborze) z bardzo dużym prawdopodobieństwem obowiązywać już będą zupełnie inne wzory dokumentów. Te zmiany nie muszą być zawsze bardzo duże, czasem są to tylko kosmetyczne poprawki, wynikające z błędów we wzorze wniosku zauważonych przez instytucje organizującą dany konkurs w poprzednim naborze.

Czasem jednak wzór wniosku, a co za tym idzie sposób ich oceny (punktacji) ulega drastycznym zmianą z konkursu na konkurs. Tak było np. w ubiegłorocznym naborze w działaniu PO IG 8.1 (dotacje na e-biznes), gdzie, w stosunku do naborów z 2008 i 2009 roku zaszły bardzo duże zmiany, nie tylko w samym wzorze wniosku, ale przede wszystkim w sposobie wyłaniania projektów, które dostaną później dotację.

Dlatego zdecydowanie NIE warto zbyt mocno wzorować się na wnioskach z poprzednich naborów, nawet jeśli dany projekt uzyskał dotacje. Taki wniosek może stanowić dodatkową pomoc przy wypełnieniu aktualnych wzorów dokumentów, jednak osoba, która wypełnia taki wniosek musi być szczególnie uważna i kierować się przede wszystkim zapisami w aktualnej dokumentacji konkursowej (w tym przede wszystkim aktualnej instrukcji wypełnienia wniosku).

Sprawdź jeszcze:,

Prosimy pamiętać, iż kopiowanie jakichkolwiek treści z niniejszego serwisu, jest możliwe tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody właściciela BierzDotacje.pl.


Poniżej znajdziesz komentarze i pytania naszych czytelników. Odpowiedzi na część z nich znajdziesz w artykułach zamieszczonych naszego serwisu.

Witam
Od 2003r. rowadzę firmę zajmującą się asenizacyjną (wywóz nieczystości płynnych)
W 2011r planuję zakup śmieciarki i uzyskanie pozwolenia na odbiór nieczystości stałych.
Chcę stworzyć niowe stanowiska pracy.
mieszkam na wsi,.
Czy mogę ubiegać się o dotacje z UE na swoje przedsięwzięcie.

Otrzymałem dotacje ze środków unijnych, nie jestem do końca poinformowany odnośnie terminu w jakim mogę złożyć wniosek o ile jest to w ogóle możliwe :”). Wniosek dotyczy kolejnej dotacji po okresie 24 m-scy, od pierwszej otrzymanej dotacji. Pierwsza dotacja pochodziła ze Środków Unijnych na rozwój działalności gospodarczej natomiast druga miała by odnosić się do stworzenia nowego miejsca pracy także ze środków unijnych.

chciałabym się dowiedzieć czy istnieje możliwość na pozyskanie dotacji lub dofinansowania na zakup sprzętu do istniejącego od pół roku fitness clubu .
fitness dobrze prosperuje i dlatego chcę dokupić więcej sprzętu.

Witam
Prowadze firme budowlaną jedno osobową czy moge sie starac o dofinansowanie na zakup auta albo narzedzi

Witam
mam firmę produkującą płoty betonowe aby zwiekszyć zatrudnienie i produkcje potrzebowałbym dotację na zakup węzła betoniarskiego czy mam jakieś szanse?pozdrawiam

Witam
Od 1995 prowadzę działalność, prowadzę trzy sklepy mięsno- wędliniarskie oraz posiadam kilka miejsc na targowiskach z (warzywami, owocami), ponadto planuję rozszerzyć działaność o jeszcze kilka miejsc. Co za tym idzie potrzebowałbym nowej ciężarówki (posiadam dwie, oraz dwa busy). Zatrudniam 6 osób w Polsce oraz 3 w Czechach. Czy mam szansę?

Witam
Prowadzę firmę usługi ciesielsko- dekarskie, czy mogę się starać o dofinansowanie np. na zakup auta lub narzędzi. Obecnie nie zatrudniam żadnego pracownika.

Witam
Chciałbym otworzyć komis dziecięcy w swoim miasteczku, czy mogę dostać na ten interes jakąś dotacje? ja i żona pracujemy więc z urzędu pracy odpada ??
Proszę o pomoc. Z góry dziękuje

Witam mam juz własna firme potrzebuję jednak przypływu gotówki na rozwinięcie działalności.Firma ma 10 miesięcy jest zwiazana z gastronomia..czy będą w najbliższym czasie dotacje na mazowszu (Warszawa) i czy mogę jeszcze o nie powalczyć??

Witam.
Prowadzę własną firmę. Chciałabym rozbudować swoją firmę. Gdzie mogę się ubiegać o datacje z UE, jaka instytucja się zajmuje tym zajmuje?Dziękuję za odpowiedź.

Witam. Od kilku lat prowadzę działalność gospodarczą obejmującą dystrybucję części samochodowych do okolicznych warsztatów. To mała firma, pracuję sama i korzystam z comiesięcznych rozliczeń księgowej. Czy mogę ubiegać się o jakąkolwiek dotację?

witam prowadzę od paru dni działalność gospodarczą i chciałem się dowiedzieć czy dostał bym dotacje na zakup auta przystosowanego do przewozów osób niepełno sprawnych na wózkach inwalidzkich

Witam…prowadzę małą firme od 1,5 roku.Mam pomysł na rozwój i niestety brak funduszy.Gdzie mogę uzyskać dokładne informacje?Czy mam jakieś szanse?

Witam ,
Od kilku miesięcy prowadzę kiosk , otworzyłem działalność gospodarczą tylko chodzi oto że interes idzie bardzo kiepsko bo mam mało towaru w kiosku i nie mam czym handlować z urzędu pracy nie uzyskam żadnej pomocy ponieważ powiedzieli mi że mogłem się starać o dotację przed otworzeniem działalności . pożyczka w banku nie wchodzi w grę , pytanie mam takie czy mam szansę na jakąkolwiek dotacje na zakup towaru żebym miał czym handlować?

Witam, Czy zna ktoś konkretne terminy na złożenie wniosku, rozpatrzenie i ewentualną wypłatę dotacji?

Witam
mam prośbę, czy może ktoś podać link gdzie znajdę kryteria na których będę się opierać, podczas pisania (wypełniania) wniosku o dotacje
chodzi mi o 8.1 i 8.2 na rok 2011.

1.02.2011 ruszył projekt „Europrzedsiębiorca 45+” gdzie oferowane jest wsparcie szkoleniowo-doradcze i finansowe na założenie własnej działalności gospodarczej. Polecam!

Witam.
W 2010 roku założyłem firmę budowlaną S.C. wraz ze wspólnikiem. Czy możemy się starać na dofinansowanie na zakup samochodu i sprzętu bud. i gdzie to zrobić w Krakowie.
Pozdrawiam.

Witam,
prowadzę firmę od września 2003 roku pracownię dentystyczną i to osoba z II grupą inwalidzką – i chcę zakupić kilkanaście urządzeń innowacyjnych i zatrudnić dwóch pracowników. Czy jest taka możliwość ?
pozdrawiam

Witam serdecznie prowadzę firme zajmującą sie usuwaniem korozji z metali potrzebowałbym kupić wózek widłowy czy byłaby taka możliwość aby dostać dotacje na taki sprzęt.

Mam juz prawie wszystkie papiery na zalozenie wlasnej działalnosci gospodarczej tylko chcialbym wskazowki czy zalapie sie na dofinansowanie z UE

kiedy w woj.łodzkim można zgłaszać wnioski o dotacje z unii ?
kiedy prowadzony będzie nabór?

WITAM MAM WLASNA FIRME PRODUKUJE PREFABRYKATY NA PIWNICE GROBOWE CHCIALBYM DOSTAC DOTACJE Z UNI NA BUDOWE HALI I ZAKUPU WIDLAKA OK 80000 TYS JAKIE SZANSE SA?

witam
Chciałabym się dowiedzieć, czy mogłabym starać się o dotacje ze środków unijnych na poszerzenie zakresu działań swoje firmy i zakup nowych narzędzi oraz zatrudnienie większej liczby ludzi?

witam
jestem osoba niepelnosprawna dostalem dofinansowanie na otwarcie firmy z PFRON, chciabym teraz starac sie o dofinansowanie na rozszerzenie/inwestycje w mojej dzialalnosci.Od czego mam zaczac lub gdzie w Poznaniu moge znalezc firme ktora mi w tym pomoze? mam mozliwosc storzenia docelowo do osmiu miejsc pracy..

Witam Serdecznie,

Od 15 lat prowadzę własną działalność – sklep z artykułami dla dzieci i niemowląt. W najbliższym czasie chciałabym rozpocząć sprzedaż internetową oraz przeprowadzić remont sklepu. Mam wobec tego pytanie, czy istnieje możliwość otrzymania dotacji, kredytu niskooprocentowanego na przeprowadzenie wyżej wymienionych czynności? Jeżeli już wcześniej wystąpił taki wątek to bardzo proszę o odesłanie mnie do zapoznania się z artykułem-odpowiedzią. Pozdrawiam

Witam!
Prowadzę firmę w zakresie usług finansowych, natomiast chciałbym jej działalność poszerzyć o usługi w zakresie projektowania i aranżacji wnętrz oraz wydruków wielkoformatowych i do tego potrzebowałbym zakupić odpowiednie oprogramowanie i urządzenia czy wówczas mogę ubiegać się o wsparcie finansowe z tytułu dotacji unijnych ?
Pozdrawiam,P

prowadze wlasna firme budowlana,jednoosobowa,nie przynosi zysku ,chciala bym otworzyc jeszcze salon fryzjerski i hurtownie z artykulami nawadniajacymi,lozyskami i matrialami budowlanymi,czy moge pozyskac dotacje gdzie sie ubiegac jakie wnoski drukowac i wypelniac.prosze o odpowiedz.

Witam
Chcę założyć działalność jako elektromechanik samochodowy w woj.Sląskim dokładnie w Jastrzębiu Zdroju ale nie wiem kiedy można składać wnioski proszę o odpowiedz

Prowadze firme budowlana jednoosobowa od 1,5 roku ze srodkow unijnych.ćzy moge sie starac na dofinansowanie na sprzet?

Gdzie można dostać wnioski na dofinansowanie?

PROWADZĘ FIRMĘ TRANSPORTOWĄ ,CHCIAŁBYM UBIEGAĆ SIĘ O DOTACJĘ UNIJNĄ NA ROZSZERZENIE DZIAŁALNOŚCI OTWARCIE JAKIEGOS MAŁEGO SKLEPIKU DLA ŻONY ,GDZIE MOGĘ SIE STARAĆ O TAKIE ŚRODKI

Prowadzę działalność gospodarczą-produkcja welonów i chciałbym ubiegać się o dotację na rozszerzenie firmy, w tym zatrudnienie kogoś na stałe. gdzie mogę się udać? pozdrawiam

CHCĘ OTWORZYĆ SKLEPIK SZKOLNY. ODKUPIŁAM JUŻ LOKAL Z WYPOSAŻENIEM, JESTEM W TRAKCIE OTWARCIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ JEDNAK BRAKUJE MI PIENIĘDZY NA LEPSZE WYPOSAŻENIE I ZAOPATRZENIE. CZY MOGĘ SKORZYSTAĆ Z JAKIEJŚ DOTACJI?

Prowadze firme budowlaną jedno osobową czy moge sie starac o dofinansowanie na zakup auta albo narzedzi dodam ze moja firma istnieje juz od 2002 roku i chodzi o dofinansowanie ok 10 tys. dziekuje

Witam. Prowadzę firmę zajmującą się zdobieniem szkła kryształowego. Dostałem informację, że mogę otrzymać 40 tys. złotych na zakup urządzeń do rozszerzenia działalności. Chciałbym się dowiedzieć, na jakiej to jest zasadzie. Dziękuję

Witam. Prowadzę działalność sezonową jedno osobową w woj.warmińsko-mazurski. Zajmuję się wynajmowaniem jachtów – brażna turystyczna. Czy mogę otrzymac dotacje na zakup jachtu? Jeżeli tak, to od czego mam zacząć?

Mam założoną firmę od 4 lat auto handel chciałam w tym roku otworzyć myjkę samochodową na tz. szczotki czy mogę liczyć na jakie kolwiek dofinansowanie

Witam
Prowadze firme budowlaną jedno osobową czy moge sie starac o dofinansowanie na zakup auta albo narzedzi

Witam.Mam już firme od roku jest to Mechanika i blacharstwo pojazdowe i chciałem je rozszerzyć o lakiernictwo i zakupić kabine lakierniczą czy jest szansa że dostane z uni na tą kabine dofinansowanie ?

Witam serdecznie!

Chciałbym się dowiedzieć czy mogę liczyć na wsparcie ze środków unijnych w sytuacji gdy dopiero założyłem działalność gospodarczą ( dopiero 1,5 miesiąca ) w zakresie usług remontowo – budowlanych (samozatrudnienie – 0 pracowników). Potrzebuję pieniędzy na sprzęt a nie chcę w tej chwili ubiegać się o kredyt.