Data publikacji: 18 stycznia 2011
(aktualizacja: 6 stycznia 2013)

Gdzie i kiedy mogę się starać o dotację?
Gdzie i kiedy mogę się starać o dotację?

Powyższe pytanie jest jednym z najczęściej pojawiających się pytań wśród osób zainteresowanych pozyskaniem dotacji. Nie da się jednak ukryć, że jest to jedno z wielu pytań dotyczących dotacji unijnych, zbyt ogólnych, by w 100% precyzyjnie na nie odpowiedzieć.

Konkursy o dotacje unijne ogłaszane są praktycznie cały czas, jednak zawsze przeznaczone są one do ściśle określonych grup, na ściśle określone cele. Dodatkowym ograniczeniem może być dany region / województwo.

Oznacza to na przykład, że firma A z Krakowa może starać się w tym roku o dotacje na inwestycje, podczas gdy firma B, o tym samym profilu działalności i wielkości, potrzebująca pieniędzy na tą samą inwestycję, jednak działająca w Poznaniu najprawdopodobniej nie będzie mogła starać się o dotację w tym roku, gdyż w chwili obecnej nie zostały zaplanowane żadne konkursy dla przedsiębiorstw działających na terenach miejskich w województwie wielkopolskim.

Podobnie jest w przypadku dotacji na start, dla osób, które dopiero chcą założyć działalność gospodarczą, tu także może wystąpić sytuacja, gdy w jednym mieście bez problemu będzie można starać się o dotację, podczas gdy w drugim nie będzie takiej możliwości.

Dlatego też tak ważne jest znalezienie odpowiedniego dla siebie konkursu oraz uważne śledzenie ewentualnego terminu jego ogłoszenia. Bardzo, bardzo rzadko jest tak, aby wnioski o dotacje można było składać przez cały rok, w większości przypadków obowiązuje jeden konkretny termin (np. 1- 14 marca), którego przegapienie może wiązać się z utratą szansy na dotację w danym roku (a nawet w ogóle, gdyż wiele naborów, które mają odbyć się w 2011 roku, może być ostatnimi).

Terminy naborów oraz konkretne informacje na temat konkursów, będziemy starali się systematycznie publikować na łamach naszego serwisu.

Sprawdź jeszcze:, ,

Prosimy pamiętać, iż kopiowanie jakichkolwiek treści z niniejszego serwisu, jest możliwe tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody właściciela BierzDotacje.pl.


Poniżej znajdziesz komentarze i pytania naszych czytelników. Odpowiedzi na część z nich znajdziesz w artykułach zamieszczonych naszego serwisu.

Witam,
Interesują mnie możliwości otrzymania dotacji na tłumaczenie i wydanie książki o tematyce finansowej (giełdowej).
Pozdrawiam

witam jestem studentką w trybie zaocznym i pracuję na 1/4 etatu, mieszkam w małej miejscowości w województwie pomorskim, gdzie mogę się starać o dofinansowania na założenie firmy (około 50tys.zł) oprócz Urzędu Pracy bo się nie kwalifikuje.

Witam,
chciałabym starać się o dofinansowanie na gastronomię w warszawie.Niestety nie znalazłam informacji na temat aktualnych konkursów, czy teraz są prowadzone??jeśli nie, to kiedy będą najbliższe? I jeszcze jedno pytanie: czy są instytucje, które pomagają (prowadzą ze rękę) uzyskać dotację?

W jakich urzędach są przyjmowane wnioski o dofinansowanie Z UE????

chciałabym dowiedzieć się jaką sumę mogłabym otrzymać pod działalność na terenie wiejskim zatrudniam około 10 osób [osoby kierowane z urzędu pracy] mój wkład hala + maszyny.

czy moge sie starac o dotacje z UE na otwarcie sklepu z ubraniami dla dzieci?

Napiszcie proszę w jakich miastach/regionach/województwach będzie można starać się o dotacje a w jakich ma to być utrudnione bądź ograniczone.

chciałabym otworzyc własny sklep spożywczo-przemyslowy ale nie wiem jak moge sie starac o dofinansowanie na tą działalność.

Witam
Chciałbym z żona uzyskać dotację na inwestycję w istniejącej firmie żony na zakup, wynajem lokalu, wyposażenie, zatrudnienie pracownika. Chcemy otworzyć studio wizażu na początek:-) żona kończy za pare miesięcy kosmetologię a działalność prowadzi juz jakies 4 – 5 lat. Jeśli jest ktoś kto mógłby nam „pomóc” uzyskać fundusze to bardzo prosze o kontakt.

Mam grupe iwalidzką chciałbym złożyć działalność gospodarczą usługi krawieckie nie mam wkładu własnego czy moge ubiegać się odofinasowanie jeżeli tak to jak i gdzie ?

Gdzie mogę pytać o wnioski o dotacje unijne? Wróciłem po 6 latach do polski z USA i chciałbym coś sobie zorganizować tylko nie wiem co i jak, szukam pomocy…

Witam
Prowadze wlasna szwalnie zajmojemy sie produkcja odziezy damskiej mlodziezowej.
Zaklad miesci sie na wlasnym gruncie.
Chcialabym rozszerzyc dzialalnosc potrzebne sa dalsze pomieszczenia takie jak magazyn krojownia itd.
Na tym samym gruncie jest budynek ktory wymaga remontu.
W jaki sposob moglabym pozyskac dotacje na wyremontowanie tego budynku.
Dziekuje

Chcę otworzyć własny sklep spożywczy na terenie wiejskim w powiecie kołobrzeskim.Gdzie i o jaką pomoc finansową moge dostać dziękuję

WITAM
MAM PYTANIE..
JAKIE TRZEBA SPEŁNIĆ WYMAGANIA I GDZIE MOŻNA SZUKAĆ INFORMACJI NA TEMAT DOTACJI NA OTWORZENIE SKLEPU ZE ŚRODKAMI OCHRONY ROŚLIN W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIEM.
CZY JEST MOŻE JAKAŚ FIRMA KTÓRA POMOŻE ZAŁATWIĆ WSZELKIE FORMALNOŚCI I POMOŻE W UZYSKANIU DOTACJI..PROSZĘ O POMOC

Witam. Mam 21 lat i jestem bezrobotna na dany moment z narzeczonym chcemy otworzyć sklep z odzieżą, kosmetykami (coś na zasadzie sklepu bezcłowego). Chcemy żyć na własny rachunek. Jesteśmy z Olsztyna. Gdzie mogę znaleźć informacje na temat dotacji do takiej inwestycji? Czy jako młodzi ludzie mamy szanse na otrzymanie takiej dotacji?

Witam, chciałabym założyć ośrodek rehabilitacyjny. Mieszkam w małej miejscowości w której takiego ośrodku nie ma a do najbliższego jest dość daleko. Nie wiem z jakich funduszy mogłabym się ubiegać o środki finansowe na założenie ?? BARDZO PROSZĘ O ODP NA MOJE ZAPYTANIE .

interesuje mnie dotacja dotyczaca rozwoju sklepu z armaturą sanitarną a dokładnie wprowadzenie sprzedaży internetowej.Jak mam szukać typu dotacji lub do kogo się zwrócić

chce zalozyc chodowle ryb i roslin akwariowych wklad bedzie duzy czy moge starac sie o otacje

Witam,

Obecnie prowadzę swój zakład krawiecki, w którym zatrudniam czrterech pracowników. Chciałabym powiększyć swoją działalność- zatrudnić dodatkowo trzech pracowników co wiąże się z koniecznością zakupu nowych maszyn. Czy istnieje możliwość otrzymania dotacji unijnych na zakup maszym bądz nowego lokalu . Swoją działalnopść prowadzę w województwie dolnośląskim.

Ewa

Witam,
W maju otrzymałem dotacje unijną na założenie firmy, startując w projekcie POSTAW NA INNOWACYJNOŚĆ- WSPARCIE W ZAŁOŻENIU FIRMY OSÓB 45+ W związku z tym mam pytanie:
Czy mam szanse otrzymania kolejnej dotacji na rozwój firmy. Nadmieniam że firma moja zajmuje się produkcją min wózków do ręcznego transportu, z funkcją wywrotki i usługami: spawania i gięcia blach i rur.

Dzień dobry:) prowadzę hostel w woj. pomorskim planuje rozwój firmy potrzebuje środków unijnych do otworzenia pensjonatu, bądź domu weselnego. Bardzo proszę o informację, wskazówkę jak pozyskać takie środki na tego rodzaju inwestycje.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc:):)

Witam
prowadze działalność pozarolniczą
-usługi ogólnobudowlane z siedzibą na dlonym śląsku
firma jednoosobowa
potrzebuję dotacji na sprzęt
(rusztowania , przyczepka do ich przewozu , itp)
jakie warunki trzeba spełnić aby dostać dofinansowanie ?
I w jakiej kwocie ?
pozdrawiam i czekam na info

Chcę wybudowac (miejscowośc 15tys) a następnie prowadzic korty tenisowe i hale do uprawiania tenisa, badmingtona, squosha. Konkurs na sport i rekreacje minął na przełomie 2008/09. Czy w związku z tym nie mam szans na unijne dotacje? Czy można podpiąc wniosek pod rozwój małych miejscowości albo rozwój zaplecza turystycznego?

Dzień dobry.
Prowadzimy małą kwiaciarnię woj. mazowieckie. Potrzebujemy dotację na rozwój oraz na zakup samochodu. Czy jest to możliwe i gdzie można składać taki wniosek.

Pozdrawiam

Dzień dobry, mam na imię Edyta, mam działkę na wsi 21arów i chciałabym postawić na niej dwa domki letniskowe na 4-5 osób, plus plac zabaw i parking. Czy mogę się starać o dotacje i gdzie mam się w tej sprawie udać? Czy jest mi potrzebny wkład własny?

mam skończone 45 lat , czy jeszcze w tym roku mogę gdzieś składać wniosek o dotację , chcę mały gabinet kosmetyczny ?

Budujemy z mężem domki nad morzem. W planach jest też budowa pensjonatu. Czy moze ubiegać się o jakiekolwiek dotacje z UE? Dodam, że posiadam status osoby niepełnosprawnej.

Czy mogę uzyskać jakąkolwiek dotacje lub kredyt a założenie indywidualnej praktyki pielęgniarskiej, jeśli mam już 20 lat pracy i cały czas pracuję ?
Chcę założyć działalność gospodarczą jako pielęgniarka szkolna.

Czy mogę uzyskać dotację na spłatę leasingu,spłacam już cztery lata,zostały Mi jeszcze dwa jest ciężko bo leasing mam we frankach

Witam !!
mam zapytanie czy na otwarcie „małpiego gaju „-plac zabaw otrzymałabym dotacje jesli tak to prosze o pmoc .gdzie mogłabym sie z tym pomysłem udac i jakie dokumenty beda potrzebne aby otrzymac taka dotacje ??