Ewenement! Brak chętnych na dotacje na otwarcie firmy

W ostatnich latach pieniędzy unijnych przeznaczonych dla osób, które chcą założyć własną firmę jest coraz mniej, stąd też o dotację jest znacznie ciężej niż jeszcze kilka lat temu. Sytuacja powinna się zmienić uruchomiona zostanie nowa pula pieniędzy na lata 2014-2020, tymczasem jednak trzeba się liczyć z dużo mniejszą dostępnością, oraz znacznie większą konkurencją ze strony innych osób, które również chcą pozyskać pieniądze na otwarcie własnej działalności.

Nie wszędzie jednak tak jest. Jak podaje serwis Radio Opole w przypadku Powiatowego Urzędu Pracy w Kluczborku, wniosek o dofinansowanie złożyła do tej pory tylko jedna osoba (branża budowlana). Takich przypadków może być jednak więcej, szczególnie w małych miejscowościach gdzie chętnych do założenia własnej firmy jest znacznie mniej, niż w przypadku dużych miast. Zdarza się również, że Urząd Pracy w środku roku dostaje dodatkowe środki, pomimo wcześniejszych zdecydowanych informacji urzędników, iż środki na dany rok zostały już wyczerpane.

Podobne sytuacje zdarzają się także w przypadku innych programów unijnych, dlatego też do wszelkich informacji mówiących o tym, że dany nabór jest już ostatnim w danym roku lub też w ogóle, należy podchodzić z dużym dystansem i co jakiś czas sprawdzać aktualny stan rzeczy.

Jak w prosty sposób pozyskać obecnie pieniądze dla swojej firmy?

Możesz pozyskać do 550 tys. zł, dodatkowo otrzymasz wsparcie firmy doradczej przy staraniu się o dotacje unijne.

umów się na spotkanie (dla istniejących firm)


dodatkowe możliwości (dla istniejących firm)Jeśli nie masz jeszcze firmy i szukasz większych środków
sprawdź poniższą możliwość:

kontakt z doradcą - finansowanie [niskooprocentowany kredyt] do 350 tys. zł na założenie firmySzukasz sposobu aby nabyć samochód?
A może chcesz po prostu kupić samochód?

Skorzystaj z najlepszego obecnie sposobu finansowania już od 1 dnia działalności, bez wkładu własnego (udział własny 0%). dowiedz się więcej