Data publikacji: 25 lipca 2011
(aktualizacja: 25 lipca 2011)

Wiele mówiło się ostatnio o tym, że dotacje unijne powoli się kończą i w kolejnych latach będzie ich nie tylko coraz mniej, ale też w kolejnym „unijnym rozdaniu” dotacje dla firm zostaną w całości zastąpione przez niskooprocentowane pożyczki.

W wywiadzie udzielonym dla Pulsu Biznesu – Elżbieta Bieńkowska (Minister Rozwoju Regionalnego) – przekonuje jednak, że tak się nie stanie. Dotacje unijne dla przedsiębiorców pozostaną, a co jeszcze bardzie istotne, pieniędzy na ten cel może być znacznie więcej niż dotychczas.

Wynika to z faktu, iż w unijnej perspektywie finansowej na lata 2007-2013 główny nacisk położono na dofinansowanie wszelkich inwestycji infrastrukturalnych, takich jak np. budowa dróg. Natomiast w latach 2014-2020 planowane jest położenie większego nacisku na wspieranie przedsiębiorczości.

Szczegółowy budżet na kolejne lata jest w chwili obecnej negocjowany, więc na ostateczne informacje dotyczące kwot jakie z Unii dostanie w kolejnych latach Polska, trzeba będzie poczekać do 2012 roku.

Tymczasem, wciąż można korzystać z dotacji unijnych przeznaczonych na lata 2007-2013. Z pewnością z miesiąca na miesiąc będzie ich coraz mniej, przez co uzyskanie dotacji może się okazać nieco trudniejsze, jednak nadal w wielu województwach organizowane są konkursy, w których obecni i przyszli przedsiębiorcy mogą się starać o dofinansowanie na rozwój własnych firm.

Sprawdź jeszcze:,

Prosimy pamiętać, iż kopiowanie jakichkolwiek treści z niniejszego serwisu, jest możliwe tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody właściciela BierzDotacje.pl.


Poniżej znajdziesz komentarze i pytania naszych czytelników. Odpowiedzi na część z nich znajdziesz w artykułach zamieszczonych naszego serwisu.

Witam mam zapytanie: pochodze z woj. opolskiego ale mieszkam od 20 lat w Niemczech. Moja tesknota za Slaskiem jest bardzo duza tak ze zamierzam kupic stary palac w wojewodztwie opolskim i go wyremontowac, zeby oitworzyc w nim niewielki hotelik. Gdzie musilabym sie ubiegac o dodatek unijny: W Niemczech albo w Polsce, wojewodztwie opolskim? Dziekuje serdecznie za odpowiedz z gory! Pozdrawiam Gabriele

witam. chciałbym się dowiedzieć gdzie dokładnie j jak można pozyskać dotacje na rozwój firmy