Data publikacji: 5 stycznia 2011

Dotacje na założenie firmy w 2011 roku
Wiele ostatnio się mówi o tym, że od 2011 roku coraz mniej pieniędzy będzie przeznaczonych na finansowanie dotacji na założenie firmy. Czy to prawda? Czy jest jeszcze szansa, aby otrzymać jakieś dofinansowanie na start własnej działalności?

Rzeczywiście, w 2011 roku na dotacje dla osób chcących rozpocząć działalność będzie przeznaczonych znacznie mniej środków niż chociażby w 2010 roku. Nie oznacza to jednak, że w obecnym roku dotacji na założenie własnej firmy nie będzie już wcale. Trzeba się jednak nastawić, że jej zdobycie może być nieco trudniejsze, niż to było np. w roku poprzednim…

Nadal możliwe będzie otrzymanie dotacji dla bezrobotnych z Powiatowych Urzędów Pracy, z działania PO KL 6.2, PFRON (dla osób z orzeczeniem odnośnie stopnia niepełnosprawności), jak również w ramach działań 311 i 312 w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Więcej szczegółów na ten temat, już wkrótce pojawi się na łamach naszego serwisu.

Sprawdź jeszcze:, ,

Prosimy pamiętać, iż kopiowanie jakichkolwiek treści z niniejszego serwisu, jest możliwe tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody właściciela BierzDotacje.pl.


Poniżej znajdziesz komentarze i pytania naszych czytelników. Odpowiedzi na część z nich znajdziesz w artykułach zamieszczonych naszego serwisu.

Od kiedy mozna skladac wnioski na zalozenie wlasnej firmy w 2011 roku .Bedzie to firma cukiernicza jaka dotacje od panstwa mozemy otrzymac ,z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam .

Chcę odtworzyć firmę od 5 lat i nie moge dostać dotacji z Unii europejskiej. Staram się o dotację ponieważ jestem fachowcem w swoim zawodzie już 15 lat .bardzo chciałbym rozwijać rynek pracy lecz potrzebuje pomocy finansowej.Pracuje w firmie która mało się rozwija a ja jako fachowiec nie mogę patrzeć jak firma stoi w miejscu a ja i moje ambicje są dużo większe i wymagają dużo przemyślanych inwestycji.Pytam was jak najszybciej dostać kwotę pieniężna która pomoże mi rozwijać rynek pracy i budownictwa Prosiłbym o szczegółowy opinie i pomoc.

Witam
Chcę otworzyć lecznicę weterynaryjną, jednak potrzebuję wsparcia finansowego. Z tego co czytam to wszystkie dotacje są dla bezrobotnych? Mam nadzieję, że się mylę. Proszę o informację czy pracująca osoba może liczyć na dofinansowanie.

Witam,
Jestem z Warszawy i che założyć firme ale nie wiem gdzie mam sie zgłosic o dotację oraz w jakim okresie są organizowane konkursy.Proszę o pomoc

Chcaiałabym otrzymać dotację na założenie własnej firmy , przedszkola jestem bezrobotna i zarejestrowana w PUP czy to możliwe?

Kiedy można składać wnioski na dotacje w zachodniopomorskim.
Działanie 312 Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

witam od 16 lat wychowuje niepełnosprawne dziecko a teraz chciałabym wrócić do pracy dostałam po rodzicach kawałek ziemi i chciałabym założyć szkółkę roślin ozdobnych i mam pytanie czy na ten cel można starać się o jakieś wsparcie

Witam. Jestem licencjonowanym Fizjoterapeutą, kontynuuje studia magisterskie w systemie studiów zaocznych. Kończę staż i chciałbym dowiedzieć się czy w roku 2011 w województwie Podlaskim będzie można ubiegać się o dotacje na rozpoczęcie działalności? Czy jest możliwość uzyskania dotacji na ukończenie specjalistycznych kursów fizjoterapeutycznych?
.

jak i gdzie można starać się o dotację woj. lubuskie chciałbym kupić kop-ład używaną posiadam wkład własny potrzebuję ok. 30000zł proszę o pomoc z góry dziekuje

Z moich doświadczeń wynika, iż projekty w ramach Działania PO KL 6.2 obwarowane są kryteriami dotyczącymi pochodzenia, wykształcenia, wieku itp., co powoduje, że szansę na dofinansowanie mają tylko osoby będące „stałymi” klientami urzędów pracy – świeżo po szkole, po 45 roku życia, z małych miejscowości, kobiety z dziećmi, długotrwale bezrobotni etc. Oczywiste jest, że takim osobom trzeba pomagać, ale czy jest to grupa docelowa dla dotacji na otwarcie własnej firmy? Osoby bez żadnego doświadczenia, czy osoby od lat nie radzące sobie ze znalezieniem pracy, rokują na utrzymanie biznesu? Rozumiem, gdy takie kryteria są nadrzędne dla urzędu pracy, ale środki unijne powinny być rozsądniej dystrybuowane, a wówczas w nowych firmach – które nie znikną po roku – znajdą się NOWE miejsca pracy! Ale to może opinia dość świeżego w temacie człowieka, który bierze udział DOPIERO w trzecim tego typu projekcie i odpada ze względu na brak punktów „za pochodzenie i status”.

Witam.
Mieszkam w Koszalinie. Prowadzę działalność gosp. Chcę otworzyć coś nowego. potrzebuję jakieś 30tyś zł. Pomysł jest fajny, sprawdza się w innych miastach. Gdzie mam szukać pomocy. Dotacji lub pożyczki.

Witam
Mieszkam w swietokrzyskim
Od 5 mce oplacam skladki KRUS a od 2 mce maz dostal 75 tys na Mlodego Rolnika.Czy ja moge otworzyc firme i wziasc jakies dotacje z Uni czy musze poczekac az bede miala rok oplacania skladek Krus-prosze o pomoc bo nie wiem jak mam sie dowiedziec i gdzie szukac odpowiedzi.
Z gory dziekuje

Witam!!!!
Od 2 lat myślę nad działalnością gospodarczą związaną z sprzedażą sprowadzanych aut z Niemiec w Polsce. Mam 21 lat ale nie wiem od czego mam zacząć. Napływa pytanie czy w ogóle jest szansa na dostanie dofinansowania na tą działalność i oczywiście ile. :) Prosiłbym o szczegółowy opis co do komentarza na adres e-mail.
Z góry ogromne podziękowanie :)

Czy osoba pracujaca moze ubiegac sie o bezzwrotne dotacje na zalozenie wlasnej firmy?

Witam !!

Czy mógłbym przystąpić do projektu razem z bratem ?? na jakie wsparcie mógłbym wtedy liczyć ?

Witam!
Chciałbym stworzyć własną firmę w branży IT, zajmującą się tworzeniu stron internetowych. Zastanawiam się jakie dotacje bezzwrotne mógłbym uzyskać. Mam lat 20 i jestem osoba uczącą się.

Chciałbym pozyskać dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kiedy i gdzie mogę uzyskać jakąś dotację na ten cel?dodam ze chce otwozyc salon fryzjerski

Może uda Ci się skorzystać z projektu „Europrzedsiębiorca 45+” gdzie można uzyskać dotację na założenie własnej działalności na terenie woj. dolnośląskiego

Witam.
Mam pytanie, Chciałbym otworzyc firme zajmujaca sie pracami ziemnymi. Tzn potrzebuje dotacjii na zakup KOPARKO-ŁADOWARKI, która dosyc sporo kosztuje no 150 tys. Powiedzcie mi czy wogóle bede miał jakies szanse….

Jesteśmy z mężem właścicieami domu 350 mkw w którym od 4 lat wynajmujemy pokoje na krotki termin. Rozliczam się ryczałtem. Jesteśmy z meżem po 50-tce chcielibyśmy ocieplić i wymalować budynek, wyremontować pokoje w których byłyby łazienki i urządzić kuchnie i pokoje w nowe beble, bo stare się już znisczyły. Nie mamy pieniędzy na tak dużą infestycje. Mieszkamy na obrzeżach Krakowa niedaleko Kopalni Soli we Wieliczce, piękne zielone rekreacyjne okolice Czy są środki unijne na takie inwestycje – jeżeli tak to gdzie o nie pytać? Gdzie się udać na początek? Dziękuję za odpowiedź

posiadam działkę rolną w okolicy mojej miejscowości. Jestem z Augustowa i zastanawiam się czy przepisanie działki z rolnej na budowlaną (o ile to możliwe gdyż w Urzedzie Gminy stwierdzili że nie, nie podając szczegółowych informacji) można zaliczyć na poczet przyszłej dotacji tzn zakwalifikować to jako inwestycję w ziemię na której następnie będzie budowana hala firmowa??

Witam,
planuje otworzyć warsztat samochodowy zaplecze mam uważam dobre; kwestia jest wyposażenia owego warsztatu oraz zatrudnienie docelowo 2 pracowników. Na jakie środki moge liczyć i kiedy trzeba złożyć odpowiednie dokumenty aby starać się o Dofinansowanie moich planów na otwarcie takiej działalności.

Witam. Planuje otworzyć warsztat samochodowy. O jakie środki mogę się starać i gdzie? chodzi mi o wyposażenie warsztatu. Jakie bym musiał złożyć dokumenty na jakie środki mogę liczyć?

W najbliższym czasie zakładam działalność- usługi finansowe. Po uzyskaniu licencji i wpisie do KNF nawiążę współpracę z instytucją finansową w oparciu o umowę agencyjną, głównym narzędziem pracy będzie samochód- czy mogę się starać o dofinansowanie?
Dorota

Witam!
Jestem osobą pracującą i chciałbym otworzyć własnom działalnosć. W jaki sposób mogę się starać o jakąkolwiek dotacje.Działalność ma być o charakterze firmy przewozowej jednoosobowej busem do 3,5 tony.Oczywiście interesuj mnie też na co mogę przeznaczyc te pieniądze czy np. na zakup samochodu też bo jest to narzędzie pracy??? Czekam na odpowiedż pozdrawiam.

Witam. Jestem grafikiem komputerowym, chciałbym otworzyć własną działalnosć opierającą się na zakupie dobrego sprzętu fotograficznego oraz komputerów do wykonywania obróbki zdjęć. docelowo, chciałbym zajmowac się fotografią slubną oraz dziecięcą. Potrzebuję też pieniędzy na przygotowanie profesjonalnej strony internetowej. Prosze o poradę od czego zacząc.

Witam chciałabym otworzyć salon fryzjerski ale nie mam swojego kapitału a nie wiem jak uzyskać jakikolwiek fundusz z UE czy może ktoś mi pomoc??

żeby dostać dotację, trzeba być w czepku urodzonym.Urzędnicy prowadzący postępowania nie posiadają stosownej wiedzy w powyższym zakresie. Zachowują się jak przysłowiowy pies ogrodnika- sam nie pożre i nikomu nie da.Tylko w Polsce może być tak – ustawy sobie , a urzędnicy sobie, bez żadnej odpowiedzialności. W tym kraju nikogo nie interesuje bezrobocie i wszechobecna bieda. Urzędnicy są biedni na swój sposób.600 tyś. armia urzędników sama siebie pożera poczynając od własnego ogona.

Z powyższego wynika jak duży tkwi potencjał w społeczeństwie polskim.Cała machina gospodarcza w USA oparta jest na małych przedsiębiorstwach. W Polsce urzędnicy życzą sobie, aby potencjalny bezrobotny starający się o wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gosp. w wys. ok. 20 tyś.zł./ok.5 tyś euro/ składał wniosek, który byłby „dalekosiężnym projektem”-stwierdzenie PUP-, który umożliwiłby od razu zatrudnienie armii pracowników. W Polsce liczą się polityczne hasła, a nie jakaś tam praca na własny rachunek i godziwe życie. Od lat 80 prowadzę działalność gosp. i stąd moje twierdzenia.Powyższe zapytania to nic innego jak naiwność i brak doświadczenia pytających.Taki stan rzeczy dowodzi nie spójności i braku jasności przepisów. Przypomina mi to lata PRL-u, kiedy do sklepu wchodzi klient, a ekspedientka od razu rzuca się z pazurami. Tak się dzieje w instytucjach samorządowych niby realizujących ustawowe zadania, gdzie urzędnik na dziędobry krzyczy- NIE MA.

mam 57 lat , jestem na świadczeniu przedemerytalnym, mam niepełnosprawność lekką
czy mogę się ubiegać o dotacje 40 tys na założenie firmy.
To co robiłem znajdzie klientów napewno.

Witam ,
Mam 22 lata , jestem po studiach licencjackich , mieszkam w małym miasteczku które liczy nie całe 5 tyś., mieszkańców. Jak mam się starać o pieniążki na własny biznes w rodzimym mieście. Do kogo mam iść i jak te wszystkie formalności załatwić. Może mi to ktoś wytłumaczyć tak „po chłopsku”?;) z góry dziękuję

Mieszkam w gminie Piaseczno woj. mazowieckie, posiadam ubezpieczenie KRUS (współmałżonka rolnika), w najbliższym czasie przystępuję do państwowego egzaminu na rzeczoznawców majątkowych (wycena nieruchomości) i jeżeli uda mi się go zdać będę zmuszona zarejestrować działalność gospodarczą i ubezpieczyć się w ZUS. Czy mogę ubiegać się o jakieś dotacje na założenie firmy, która pokryłaby zakup komputera i oprogramowania fachowego, urządzeń biurowych, ewentualne dofinansowanie zakupu samochodu terenowego itp. Stworzę 1 miejsce pracy (samozatrudnienie) a w przyszłości jeżeli rozwinie się działalność 3 miejsca pracy.

mam duży dom i duże, ładnie zagospodarowane podwórko. Chcę założyć firmę świadczącą usługi agroturystyczne, turystyczne,noclegowe oraz imprezy okolicznościowe ( imieniny, 18-tki, integracyjne). Oprócz części domu chcę do tego celu zaadoptować również budynki gospodarcze. Jestem jeszcze młodym emerytem wojskowym z podkarpacia.

Witam, mam pytanie odnośnie dofinansowania z urzędu marszałkowskiego. Konkretnie chodzi mi o termminy w których można się starać o tę dotację oraz czy mozliwe jest jej zdobycie na otwarcie sklepu zajmującego się sprzedażą wyrobów tytoniowych w niższych cenach, dodatkowo sprzedaż kart doladowujących oraz słodyczy, kaw, herbat w promocyjnych cenach. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Witam. Chciałbym założyć firmę fotograficzną na obszarze wiejskim do 3-4 tyś mieszkańców. Jakie warunki muszę spełnić. Dodam jeszcze że jestem pracownikiem mundurowym.

Witam, może będę się powtarzać ale jak każdy kto do was pisze ma jakieś marzenia a marzenia powinny się spelniać. Ja takie mam tylko gorzej z realizacją. Nie chce się poddać, choć wszysyko idzie pod górkę. Chciałabym otworzyć salon fryzjersko-kosmetyczny. Chciałabym otrzymać dotacje na założenie własnej firmy.Jestem zarejestrowana w PUP ale na pieniądze z urzędu nie ma szans. Gdzie mam szukać pomocy.

czy można składać jeszcze wnioski na założenie własnej firmy w 2011 roku.???
Kiedy można ….