Data publikacji: 20 czerwca 2007
(aktualizacja: 19 maja 2011)

Chciałbym pozyskać dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kiedy i gdzie mogę uzyskać jakąś dotację na ten cel?

To, kiedy i gdzie można starać się o dotację, zależy od konkretnego regionu Polski, w którym zamierza Pan rozpocząć działalność gospodarczą. Może się zdarzyć, że u osoby pochodzącej z Mazowsza właśnie rozpoczął się nabór, a osoba, która mieszka i chce założyć firmę na Pomorzu musi czekać na rozpoczęcie naboru 2 miesiące.

Bardzo rzadko zdarza się, aby wnioski o dotacje można było składać nieprzerwanie przez cały rok. Zazwyczaj wyznaczane są konkretne daty kiedy można składać wnioski np. od 1 do 5 kwietnia, przy czym takich naborów może być kilka w ciągu roku. Choć może się zdarzyć również taka sytuacja, że w ciągu roku jest organizowany tylko jeden nabór. Jeśli więc nabór ma trwać od 1 do 5 kwietnia i w tym terminie nie zdąży się przygotować i złożyć wszystkich dokumentów, to kolejna szansa może pojawić się dopiero za rok. Dotyczy to szczególnie działań i programów gdzie można zdobyć większe środki.

Nie napisał Pan jakiego rzędu kwota Pana interesuje, na co chciałby Pan przeznaczyć środki pozyskane w ramach dotacji i jaką firmę chciałby Pan założyć, więc ciężko wskazać tu konkretny program.

Sprawdź jeszcze:,

Prosimy pamiętać, iż kopiowanie jakichkolwiek treści z niniejszego serwisu, jest możliwe tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody właściciela BierzDotacje.pl.


Poniżej znajdziesz komentarze i pytania naszych czytelników. Odpowiedzi na część z nich znajdziesz w artykułach zamieszczonych naszego serwisu.

Witam
Chciałabym założyć prywatne przedszkole czy możliwe jest otrzymania dotacji , które sfinansują 100% inwestycji i gdzie mogę otrzymać informacje, jakie warunki muszę spełnić, żeby wprowadzić swój pomysł w życie.

witam .Mam pytanie zamierzam otworzyć salon fryzjerski , jakieś 5 lat temu prowadziłam działalność gospodarczą dość krótko bo zaledwie rok . Obecnie jestem bezrobotna ,ale nie za rejestrowana w UP. NIE WIEM DO JAKIEGO PROGRAMU MOGĘ SIĘ ZAKWALIFIKOWAĆ , A MOŻE PROŚCIEJ BYŁO BY STARAĆ SIĘ NA KONTO MĘŻA KTÓRY JEST OSOBĄ PRACUJĄCĄ ZA TO NIGDY NIE PROWADZIŁ ŻADNEJ DZIAŁALNOŚCI PROSZĘ O RADĘ . JESZCZE JEDNO DOKĄD UDAĆ SIĘ PO WNIOSEK LUB ZGŁOSIĆ SIĘ NA LISTĘ NA TERENIE WARSZAWY POZDRAWIAM

Witam, ja chciałbym otworzyć firmę, która zajmowała by się handlem oraz usługami z dziedziny IT( komputery, internet itp) oraz posiadałaby w swoim asortymencie usługi studia grafiki komputerowej. Maksymalna kwota jakiej bym potrzebował to z górką licząc 75tys z tym, że uwzględniam tu również koszty zatowarowania „sklepu” (nie wiem czy jest w ogóle możliwość uzyskania dotacji na takie przeznaczenie) Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Witam. Jakie trzeba spełnić warunki aby otrzymać dotację z Unii europejskiej na budowę stawu rybnego? Pozdrawiam i z góry dziękuję za udzielone informacje.

Witam. Jak większość z nas, chciałbym otworzyć własną działalność gospodarczą, a tym samym chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat pozyskiwania środków finansowych z EU. Mam pomysł na otworzenie lokalu rozrywkowego, adresowanego do wszystkich grup społecznych, gdzie znajdzie się gra w kręgle (bowling), bilard, i kącik zabaw dla dzieci. Ponieważ w moim mieście jest tylko jeden taki lokal (należy do sieci, więc jest drogi), a w pobliżu nic innego nie ma, jestem przekonany że może wypalić. Chciałbym wiedzieć ile mogę się spodziewać dotacji, jakie są warunki (ile % własnego wkładu). Dodam, że mieszkam w woj. śląskim i tam też chcę otworzyć lokal.

Witam mam 48 lat jestem kobieta. Od 5 lat jestem zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna bez prawa do zasiłku. Myślę o założeniu własnej działalności gospodarczej jednoosobowej. Firma sprzątająca i opieki. Na jaka dotacje mogę liczyć i czy w ogóle na taka działalność dostane jakąś pomoc finansowa.

Dzień dobry. Chciałabym założyć własną działalność gospodarczą, a tym samym chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat pozyskiwania środków finansowych z EU. Mam pomysł na otworzenie lokalu rozrywkowego, gdzie znajdzie się bowling, bilard i miejsce na otwarte lodowisko.W moim mieście nie ma takiego lokalu, a większość mieszkańców narzeka na brak atrakcji i rozrywki w mieście.W pobliżu nic innego nie ma. Jestem przekonana, że może wypalić. Chciałabym wiedzieć ile mogę się spodziewać dotacji, jakie są warunki (ile % własnego wkładu). Mieszkam w woj. opolskim i tam też chcę otworzyć lokal.Bardzo proszę o pomoc.

Witam chciałabym założyć własną działalność gospodarczą w postaci usług krawieckich . Mieszkam na wsi , Problem polega na braku odpowiedniego lokalu. Czy mogę otrzymać dofinansowanie na budowę niewielkiego lokalu na mojej działce ?

czy możliwe jest jeszcze otrzymanie dotacji na na otworzenie przedszkola

co z dotacjami na otwarcie przedszkola?

Witam!!! Mam 21lat. Chciała bym założyć firmę sprzątającą. Czy ktoś może wie czy mogę się ubiegać o dotacje aby założyć taka działalność??

Chcialabym uzyskac informacje jak moge zdobyc dotacje i jakie warunki nalezy spelnic do otwarcia prywatnego przedszkola.Skonczylam pedagogike przedszkolna.

Witam.Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności oraz pracuję.Mąż jest marynarzem i chcemy otworzyć własną działalność biorąc statek w leasing. Gdzie mogę się starać o dofinansowanie na otwarcie działalności,bo wiadomo,że bez wkładu własnego raczej z miejsca się nie ruszy:).Pozdrawiam.

Witam,mam 22 lata ,posiadam do dyspozycji spory lokal w centrum małego miasta.Myśle o otworzeniu sklepu spożywczego działającego także w noce weekendowe,jestem także otwarty na inne możliwości ale nie mam pomysłu .Pochodzę z dolnośląskiego .O jaką dotacje mogę się starać?Bardzo proszę o odpowiedz na temat dotacji jak i pomysłu na dogodną działalność.Z góry dziękuję.

Witam,mam 22 lata,posiadam do dyspozycji spory lokal w centrum małego miasta.Myśle o otworzeniu sklepu spożywczego, działającego także w noce weekendowe,jestem także otwarty na i nne możliwości ale nie mam pomysłu.Pochodzę z Dolnośląskiego.O jaką dotacje mogę się starać?barzo proszę o odpowiedż na temat dotacji,jak i pomysłu na dogodną działalność.Z góry dziękuję.

Witam,mam 22 lata,posiadam do dyspozycji spory lokal w centrum małego miasta.Myśle o otworzeniu sklepu spożywczego, działającego także w noce weekendowe,jestem także otwarty na i nne możliwości ale nie mam pomysłu.Pochodzę z Dolnośląskiego.O jaką dotacje mogę się starać?barzo proszę o odpowiedż na temat dotacji,jak i pomysłu na dogodną działalność.Z góry dziękuję.

Chciałbym kupić agregat tynkarski koszt ok 20 000zł. Mam zlecenia, na razie wykonuje ręcznie, ale chciałbym otworzyć działalność. Co mam zrobić?

Witam chciałabym otworzyć sklep internetowy czy mogę starac się o dotację.

Chciałabym założyć prywatne przedszkole czy możliwe jest otrzymania dotacji , które sfinansują 100% inwestycji i gdzie mogę otrzymać informacje, jakie warunki muszę spełnić, żeby wprowadzić swój pomysł w życie.

Witam. Mieszkam na wsi w małopolskim. Chcialabym zalozyc wlasna dzialanosc w ramach ktorej prowadzilabym zajecia logopedyczne dla dzieci. Dlatego tez uzyskawszy dotacje moglabym kupic potrzebne pomoce dydaktyczne a sa one bardzo drogie. Pracuje na 1\4 etatu a zatem nie moge ubiegac sie o dotacje z Urzedu Pracy. Czy mam szanse na dotacje z UE?Dodam, ze nie mam wlasnych pieniedzy na rozkrecenie takiej dzialanosci. Gdzie dokladnie powinnam sie udac, chcac uzyskac srodki z UE?

Witam. Mam 28 lat i jestem z woj. pomorskiego. Do którego projektu mogę przystapic, żeby uzyskac dotację na rozpoczęcie działalności usługowej lub handlowej? Oraz czy są dotacje na rozwój firmy (samozatrudnienie, usługi w branży samochodowej) dla 28 lub 44-latków, także woj. pomorskie.

Witam . Jestem rolniczką i chciałabym założyć własną firmę , produkcję artykułów pościelowych . Czy na ten cel mogę dostać dotację z rolnictwa i gdzie mogę uzyskać informaci .Pochodzę z woj.mazowieckiego .

Witam! Planuję założyć prywatny żłobek, czy mam szansę na dotację na ten cel? Nie jestem bezrobotna, mam doświadczenie w prowadzeniu działalności. Z jakiego programu mogę skorzystać?

Witam serdecznie,
czy mogłabym się dowiedzieć w jakich fundacjach w najbliższym czasie będą realizowane projekty z budżetem na otwarcie własnej działalności gospodarczej w województwie lubelskim.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Witam
Chciałabym założyć prywatne przedszkole czy możliwe jest otrzymania dotacji , które sfinansują 100% inwestycji i gdzie mogę otrzymać informacje, jakie warunki muszę spełnić, żeby wprowadzić swój pomysł w życie.

Witam chciałabym utworzyć prywatne przedszkole. Czy mogłabym się starać o dofinansowanie z UE w 100%. Dodam iż pracuję jako nauczyciel biologii i przyrody oraz posiadam uprawnienia z oligofrenopedagogiki.

Jeśli masz powyżej 45 lat to w tym momencie jest realizowany projekt „Europrzedsiębiorca 45+” dzięki, któremu można starać się o uzyskanie dotacji z UE na założenie własnej działalności gospodarczej na terenie Dolnego Śląska.

Witam serdecznie. Chcialbym zalozyc wlasna firme, trudniaca sie w produkcji ram rowerowych,skladaniem kompletnych rowerow oraz metaloplastyka (np. meble ogrodowe, ogrodzenia itp.)na terenie woj. opolskiego, gdzie tez mieszkam.Priorytetem jednak sa rowery. Czy jeszcze w 2011 roku beda nabory wnioskow o dotacje na rozpoczecie dzialalnosci w ramach dotacji z PO KL 6.2 ? Za informacje z gory dziekuje. Pozdrawiam. Dariusz

witam,
posiadamy w pobliżu Międzynarodowych Targów Poznańskich ponad dwupiętrowe pomieszczenie, które mamy w planach przebudować na hostel. Z informacji, które uzyskałam ze stron internetowych dowiedziałam się, że nie można liczyć na żadne dotacje w rejonie Wielkopolski na ten czas na taki projekt. Czy mogę się spodziewać jakiś zmian w najbliższym czasie aby jednak dotrzymać dotacje? Czy może jednak jakieś dotacje są możliwe?

Witam
Chciałabym założyć prywatne przedszkole (woj .podkarpackie, Rzeszów) . Mam włąsny lokal natomiast interesuje mnie dotacja czy wsparcie finansowe na remont i przystosowanie budynku. Proszę o pomoc z jakiej dotacji i programu można skorzystać , jak zaczać i gdzie pytać o takie dofinansowanie.

Witam. Chciałbym otworzyć małą restaurację, w nie dużej miejscowości. na jakie formy dotacji mogę liczyć? i gdzie je składać (wnioski)?

Witam,
ukończyłam asp kierunek malarstwo,obecnie przebywam w Wlk.Bryt.,pragnę pracować w swoim zawodzie – malować i jednoczesnie promować sztukę.
Pytanie moje dotyczy utworzenia
galerii wraz z pracownią w kraju, w którym obecnie przebywam – czy moge ubiegać sie o środki unijne ,z jakiego programu mogę skorzystać i od czego zacząć.
Jeżeli zechcą Państwo poświęcić czas mojej osobie to z góry dziekuje.

witam mam pytanie czy mozna uzyskac dotacje na firme transportowo-usługową mam własny wkład w postaci samochodu dostawczego dziekuje

Witam,

W najbliższym czasie planuję otworzyć własną działalność gospodarczą. Moja firma docelowo zajmowałaby się świadczeniem usług analitycznych i przetwarzania danych. Czy mam szansę uzyskać jakiekolwiek dofinasowanie z UE czy też z innych środków na rozpoczęcie działalności.

Witam chcialabym otworzyc wlasna dzialalnosc. mam na mysli sklep z bielizna erotyczna lub sexshop. jakie srodki moga mi przyslugiwac i jak sie o nie starac?

witam mam 34lata i chcilbym otworzyc dzialalnosc gosp.w postaci warsztatu samochodowego. wlasny wklad posiadam na jaka dotacje moge liczyc i jak to wszystko mozna zalatwic . dziekuje i pozdrawiam

Witam mam takie pytanie ,od roku prowadzę sklep internetowy dotację na sklep otrzymałam z Urzędu Pracy czy jest jakaś szansa żeby otrzymać jakieś wsparcie z Unii .Bym chciała rozszerzyć swój sklep o sprzedaż hurtową .Głównie sprzedaję odzież markową i stopniowo wprowadzam obuwie , bym chciała sama zacząć sprowadzać towar z krajów Unii Europejskiej ale jeszcze nie stać mnie żeby zainwestować np 40 -70 tyś zł w towar .
Więc piszę w tej sprawie do was czy są jakieś szanse żeby otrzymać jakąś dotację?

Chciałabym otworzyć własną działalność w oparciu o franczyzę z sektora Zdrowie i Uroda. Niestety koszt inwetycji to ponad 100 tys zł. Czy istnieją inne sposoby, inne źródła, prócz PO KL, z których można ubiegać się jednocześnie o dotacjie UE, aby uzbierać wiekszą kwotę na start?
Z gory dziekuje za odpowedź.

Witam.Chciałabym uzyskać dotację na istniejącą już firmę(komis samochodowy)potrzebowałabym pieniądze na zakup Pomocy Drogowej,mam już plan jak rozwinąć firmę,ale brakuje mi na to funduszy.Nie wiem gdzie mam składać wniosek.Jestem z województwa Dolnośląskiego.Z góry dziękuję za pomoc.

Witam!Chcialbym zalozyc firme przeworzaca osoby. Pojazdem bylby motorower trzyosobowy. (kwestie techniczne sa przemyslane rowniez)Chcialbym sie spytac o jakie dootacje moglbym sie ubiegac?z gory dziekuje za pomoc

Witam serdecznie, moje pytanie jak pozostałych dotyczy dotacji na otwarcie własnej działalności gosp. mam pomysł na otwarcie własnej własne firmy jednoosobowej. Głównie opartej na handlu we spółpracy z krajami EU. chciałbym uzyskać sfinalizowanie głónego narzedzia pracy tj. samochód dostawczy, czy jest to mozliwe? oraz na jakich wrunkach. z góry dziekuje i pozdrawiam.

Witam! Mam pytanie dotyczące rozpoczęcia działalności a mnianowicie czy mogłabym uzyskać jakiekolwiek dofinansowanie na otwarcie działalności jeśli za miesiąc minie rok odkąd zmknęłam swoją pierwszą działanośc? Poprzednio nie korzystałam z żadnych dotacji…poza tym,że przez pierwsze dwa lata działalności płaciłam niższe składki ZUS. Dodam też,że chciałabym otworzyć małą restauracyjkę w wynajmowanym lokalu. Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

Chciałbym założyć lokal i czy mozna na to dostac dotacje ?? woj. Lubelskie

Taka dotacja cos kosztuje ile sie czeka na takie dofinansowanie??

Proszę o pomoc i radę,gdzie złożyc wniosek o dotację na otworzenie własnej dzialalnosci,chcę otworzyc zaklad fryzjersko-kosmetyczny,mam polowę gospodarstwa rolnego,druga częśc jest męża,jesteśmy w trakcie rozwodu,nie wiem,czy mogę się ubiegac o dotacje,jeśli tak to gdzie i ile mogę dostac,proszę o rady.

Gdzie mam skladac wniosek o dotacje,mieszkam w kuj-pomorskim,lecz chcę otworzyc działalnośc na terenie Gdańska,jakie są wymagania,jakie dochody,czy wkład własny jest wymagany?

Przymierzam się do założenia domu weselnego w stylu karczmy. Czy na tego typu inwestycję mogę otrzymać dotacje z UE?

Witam
Jestem studentka III roku fizjoterapii i mieszkam w Rzeszowie, woj. podkarpackie. Chciałabym tam też otworzyć swoją działalność w postaci gabinetu masażu leczniczego. Jakie środki mogę uzyskać na ten cel ? gdzie i jakie należy składać dokumenty? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam,
ja dostałam już dotację i działalność rozpoczęłam 02.02,2011r. Niestety moja działalność okazała się niewypałem i będę zmuszona zamknąć firmę. Moje pytanie w związku z tym do kiedy muszę prowadzić działalność aby nie oddawać dofinansowania. Kiedy dokładnie kończy się ten rok. Czy do 02.02.2012r. czy cały luty 2012 roku będę zobowiązana mieć działalność.

Witam
Mam 23 Lata….Mieszkam w Malym Misateczku na dolnym slasku. Od roku trudnie sie w chandlu , wazywa, owoce ruzno lesne…..
Do rozwiniacia brak mi samochodu dostawczego jak i Lokalu …. czy moge ubiegac sie o dodacje od panstwa bedz unijne….