Data publikacji: 20 czerwca 2007
(aktualizacja: 19 maja 2011)

Chciałbym pozyskać dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kiedy i gdzie mogę uzyskać jakąś dotację na ten cel?

To, kiedy i gdzie można starać się o dotację, zależy od konkretnego regionu Polski, w którym zamierza Pan rozpocząć działalność gospodarczą. Może się zdarzyć, że u osoby pochodzącej z Mazowsza właśnie rozpoczął się nabór, a osoba, która mieszka i chce założyć firmę na Pomorzu musi czekać na rozpoczęcie naboru 2 miesiące.

Bardzo rzadko zdarza się, aby wnioski o dotacje można było składać nieprzerwanie przez cały rok. Zazwyczaj wyznaczane są konkretne daty kiedy można składać wnioski np. od 1 do 5 kwietnia, przy czym takich naborów może być kilka w ciągu roku. Choć może się zdarzyć również taka sytuacja, że w ciągu roku jest organizowany tylko jeden nabór. Jeśli więc nabór ma trwać od 1 do 5 kwietnia i w tym terminie nie zdąży się przygotować i złożyć wszystkich dokumentów, to kolejna szansa może pojawić się dopiero za rok. Dotyczy to szczególnie działań i programów gdzie można zdobyć większe środki.

Nie napisał Pan jakiego rzędu kwota Pana interesuje, na co chciałby Pan przeznaczyć środki pozyskane w ramach dotacji i jaką firmę chciałby Pan założyć, więc ciężko wskazać tu konkretny program.

Sprawdź jeszcze:,

Prosimy pamiętać, iż kopiowanie jakichkolwiek treści z niniejszego serwisu, jest możliwe tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody właściciela BierzDotacje.pl.


Poniżej znajdziesz komentarze i pytania naszych czytelników. Odpowiedzi na część z nich znajdziesz w artykułach zamieszczonych naszego serwisu.

Dzień dobry.
Chcę uruchomić własne przedszkole prywatne. Czy jest możliwośc dofinansowania 100 procent inwesycji i na jakich warunkach. Prosze o szybka odpowiedź.

Chciałabym pozyskać dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w województwie lubuskim – konkretnie w Gorzowie Wielkopolskim. Kiedy i gdzie mogę uzyskać jakąś dotację na ten cel?

chcę założyć firmę produkującą pelet w warmińsko-mazurskiem na terenie wiejskim chciałbym żeby to była duża produkcja . czy jest jakaś szansa na pozyskanie dotacji czy są jakieś firmy które w tym pomagają i znają się na ewentualnych obejściach prawnych nie mam wkładu własnego ani żadnej nieruchomości

chciałbym założyć działalność gospodarczą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Firma miała by się zajmować produkcją energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, docelowo chciałbym jeszcze stworzyć kilka miejsc pracy przy nadzorowaniu sprzętu.
W związku z tym chciałbym uzyskać informację skąd można uzyskać dofinansowanie na ten cel. A także jakie są realne szanse na pozyskania takich środków. koszt inwestycji szacował by się w przedziale 150000-350000zł.

Dzien dobry, planuje zalozyc dzialalnosc gospodarcza na terenie woj. mazowieckiego. Firma zajmowalaby sie transportem materialow budowlanych i nie tylko, kupnem i sprzedazem ich. Rozwiniecie sie dzialalnosci to rozbudowa w czasie o wiekszosc ilosc samochodow, wspolpraca z logistyka kolejowa i morska jak i rowniez o materialy specyficzne(sypkie,mialkie i plynne).
prosze o informacje dotyczace zalozenia takowej dzialalnosci jak i o informacje dotyczace dofinansowania unijnego jak i wsparcia pomostowego.
Prosze o odpowiedz, jakie szanse sa na uzyskanie dofinansowania.
Dziekuje

Dzień dobry,
Mam następujące pytanie: skończyłem studia- licencjat i obecnie jestem w trakcie szukania pracy(póki co nie jestem zarejestrowany w UP jako bezrobotny). Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją jakieś bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej, notabene związanej z moimi studiami (potrzebne by mi było ok. 10 000PLN) przy czym jeśli znajdę prace na etacie, chciałbym połączyć te 2 rzeczy. Krotko mówiąc czy jest możliwość założenia DG z bezzwrotna dotacja+plus ewentualna praca na etacie w jednym czasie? Jeśli tak, jakie są warunki (czy takie same jak w przypadku dotacji z UP- utrzymanie działalności przynajmniej przez rok, obniżona składka ZUS itp.)? Kiedy najlepiej założyć taka DG- czy w tym roku czy w 2012? Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam. Marcin

Chciala bym zalozyć firme uslugowa tj. sprzatanie posesji koszenie trawy, zamiatanie, mycie chodnikow,odsniezanie itp czy mam mozliwosc ubiegac sie o doplaty na rozpoczecie dzialalnosci.

Obecnie pracuję w firmie z branży budowlanej osiągając obroty rzędu 1,5 mln pln netto rocznie – średnio na jednego pracownika. Niestety nie jestem w stanie porozumieć się z obecnym pracodawcą co do wysokości wynagrodzenia – postanowiliśmy zatem z pozostałymi pracownikami założyć własną firmę w tejże branży zajmując się tym, w czym jesteśmy dobrzy. Proszę o informację jakie jesteśmy w stanie pozyskać środki na uruchomienie własnej działalności i jakie musimy spełnić warunki jeżeli chodzi o ich ewentualne pozyskanie – sposób rozwiązania obecnej umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony, kwestię statusu prawnego w momencie składania wniosku o dotację dla nowo-otwartej firmy,

Chciałabym się dowiedzieć jaką kwotę dotacji moge otrzymać przy otwarciu mojej pierwszej działalności gospodarczej z rejonie Szczyrku? Mam podpisana umowę najmu na pensjonat ponieważ nie jestem właścicielem i chce tam prowadzić działalność turustyczną jak również organizację imprez.

Niedawno rozpoczęłam pracę jako doradca w branży finansowej dodatkowo pracuje w branży odszkodowan i stoważyszeniu nie zakładałam nigdy działalności i pracuję tylko na zasadzie umówy zlecenia.Od dłuższego czasu rozważam o otwarciu swojej działalności jednak brakuje środków na ten cel.Chciałabym sie dowiedzieć czy mam szansę na dofinansowanie na uruchomienie własnej działalnośći ze środków unijnych jakie są wymagania i czy na takie działania jak: działalnośc w finansach , usługi prawne, szkolenia , utworzenie minimum 2 miejsc pracy ,własne stowarzyszenie , pomoc społeczna wolontariat , pomoc w rozwoju przedsiębiorstwom, i obsługa powypadkowa w pełnym zakresie. Czy mam szansę i jakie warunki muszę spelnić?Czy jest szansa na bezzwrotne dofinansowanie?

Chciałabym pozyskać dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w województwie małopolskim – konkretnie w Rabka. Kiedy i gdzie mogę uzyskać jakąś dotację na ten cel?

witam chciałabym założyć sklep z odzieżą znanych marek z defektem. Jest mały problem jestem osoba bezrobotna nie mam kasy na rozkręcenie firmy bez pomocy z Urzędu Pracy i UE,dlatego nie wiem gdzie mam się zgłosić o taka pomoc. Proszę o jakiekolwiek propozycje. Mieszkam w woj.świętokrzyskim – Pińczów