Data publikacji: 10 lutego 2012

Chcielibyśmy z moim przyszłym wspólnikiem pozyskać dotację na start spółki, a konkretnie spółki z o.o., jednak nigdzie nie możemy znaleźć informacji czy jest to możliwe? Chodzi nam jednak o dotacje przyznawaną z góry na konto, gdyż nie mamy zbyt dużo środków własnych, aby najpierw wyłożyć własne pieniądze, a potem czekać na ich częściowy zwrot. Oboje mamy też kredyty hipoteczne na karku, więc raczej kolejny kredyt dopóki firma nie zacznie przynosić jakichkolwiek dochodów nie wchodziłby w grę. Czy są jakieś szanse na pozyskanie takiej dotacji, chodzi nam o mniej więcej 70 tys. zł, choć jeśli jest możliwość pozyskania większych środków, z chęcią z nich skorzystamy.

Generalnie rzecz biorąc, nie ma możliwości, aby pozyskać dotację na założenie spółki z o.o., która byłaby przyznawana z góry na konto, a nie na zasadzie refundacji, jednak jest pewien sposób, aby obejść ten problem, choć nie dla wszystkich może on być do zaakceptowania.

Na początku należy podkreślić, że nawet nowa spółka z o.o. (istniejąca tylko jeden dzień) może starać się o dotację w programach unijnych przeznaczonych dla już istniejących firm, jednak tam dotacja przyznawana jest na zasadzie refundacji poniesionych wydatków, zazwyczaj w granicach 30%-70%. Trzeba też pamiętać, że w wielu konkursach o dotację przeznaczonych dla już istniejących firm można się starać o częściowe zaliczki, które w dużej mierze mogą ułatwić zrealizowanie inwestycji, jednak nadal nie będzie to dotacja pokrywająca niemal 100% wydatków i wypłacana z góry na konto.

...

Dalsza część tego artykułu jest dostępna obecnie za darmo tylko dla naszych subskrybentów. Jeśli chcesz ją przeczytać zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Kliknij tutaj, aby się zapisać.

Jeśli jesteś już zapisany/na, po prostu wpisz poniżej swój adres e-mail.

Sprawdź jeszcze:,

Prosimy pamiętać, iż kopiowanie jakichkolwiek treści z niniejszego serwisu, jest możliwe tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody właściciela BierzDotacje.pl.