Data publikacji: 7 marca 2012
(aktualizacja: 6 stycznia 2013)

Witam,

Chciałbym zapytać czy istnieje jakakolwiek możliwość uzyskania dofinansowania dla osoby pracującej na pełen etat ( i odprowadzającej z tego tytułu wszystkie składki) otwierającej jednoosobową działalność gospodarczą? Jeśli chodzi o rodzaj działalności było by to świadczenie usług barmańskich na weselach, bankietach etc. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź :) Pozdrawiam
Przemysław

Generalnie tak, choć obecnie w praktyce może być to ciężkie. Teoretycznie mógłby Pan skorzystać z działania 6.2 "Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, gdzie można uzyskać dotację unijną na założenie firmy do 40 tys. zł + wsparcie pomostowe ok. 1 tys. zł co miesiąc przez 6 miesięcy, jednak od 2012 roku jest o ten rodzaj wsparcia coraz ciężej i jest ono niestety głównie skierowane do osób bezrobotnych, tym bardziej w roku 2013. Sytuacja ta może się jednak zmienić w latach kolejnych gdy zostaną uruchomione nowe fundusze na lata 2014-2020 (nazwa/numer działania przeznaczonego na założenie firmy może być wtedy inny, ale zasady powinny być podobne).

Zasadniczo więc ma Pan jedno wyjście w celu pozyskania dotacji:
...

Dalsza część tego artykułu jest dostępna obecnie za darmo tylko dla naszych subskrybentów. Jeśli chcesz ją przeczytać zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Kliknij tutaj, aby się zapisać.

Jeśli jesteś już zapisany/na, po prostu wpisz poniżej swój adres e-mail.

Sprawdź jeszcze:, , ,

Prosimy pamiętać, iż kopiowanie jakichkolwiek treści z niniejszego serwisu, jest możliwe tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody właściciela BierzDotacje.pl.