Data publikacji: 19 marca 2007
(aktualizacja: 22 grudnia 2010)

Chcę się starać o pozyskanie dotacji z urzędu pracy. Na co mogę przeznaczyć pozyskane pieniądze? Czy mogę np. wszystko przeznaczyć na towar?

Generalnie pieniądze można przeznaczyć na realizację wszystkich celów mających związek z uruchomieniem działalności, jednak każdy Urząd Pracy może w jakiś sposób ograniczyć listę wydatków na jakie można przeznaczyć otrzymane pieniądze. Wszelkie zapisy odnośnie tego na co można, a na co nie można wydać środków otrzymanych w ramach dotacji powinny się znaleźć w regulaminie przyznawania jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej (czyli inaczej – dotacji) w Urzędzie Pracy, w którym stara się Pan o dotację.

Na 99,9% można być pewnym, że zakazane będzie wydatkowanie pieniędzy na następujące środki:

  1. Zakup papierów wartościowych (akcji, obligacji), udziałów w spółkach, kaucje,
  2. Leasing maszyn, pojazdów, urządzeń,
  3. Zakup nieruchomości, gruntów,
  4. Opłaty administracyjne i skarbowe, składki ZUS, wypłaty wynagrodzeń,

Na powyższej liście mogą się również znaleźć wydatki na reklamę, towar i wszelkiego rodzaju remonty lokalu, jednak znacznie częściej Urzędy Pracy dopuszczają ich finansowanie dotacją w ograniczonym zakresie.

Bardzo często za pozyskane środki NIE można zakupić również samochodu, choć część urzędów dopuszcza taką możliwość o ile chodzi o zakup samochodu typowo dostawczego i rodzaj działalności tego wymaga.

Oznacza to, że, na tego typu wydatki można przeznaczyć pieniądze pozyskane z dotacji, jednak nie mogą one stanowić więcej niż określony jej procent (np. 10-30% przyznanej kwoty w zależności od typu wydatku).

Sprawdź jeszcze:,

Prosimy pamiętać, iż kopiowanie jakichkolwiek treści z niniejszego serwisu, jest możliwe tylko i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody właściciela BierzDotacje.pl.


Poniżej znajdziesz komentarze i pytania naszych czytelników. Odpowiedzi na część z nich znajdziesz w artykułach zamieszczonych naszego serwisu.

Planuję rozpocząć działalność gospodarczą związaną z doradztwem marketingowym, a z czasem BHP. Czy mogę przeznaczyć częśc środków z urzędu pracy na opłacenie studiów podyplomowych z BHP? Czy na jakiekolwiek dokształcanie można wykorzystać kwotę z dotacji?

WITAM
CHCIALABYM SIE DOWIEDZIEC CZY MOZNA STARAC SIE O DOTACJE Z PUP NA LOMBARD LUB TEZ NA SKLEP JUBILERSKI ?? JAK WYGLADA SPRAWA Z DOTACJAMI UNIJNYMI ?? JAKIE KWOTY WCHODZA A GRE JESLI CHODZI O DOTACJE Z PUP ORAZ UNIJNE??
JESLI JEST TAKA MOZLIWOSC ZE MOZNA SIE STARAC O DOTACJE NA TAKOWA DZIALALNOSC W JDNEJ Z TYCH INSTYTUCJI TO JAKI BYLBY KOSZT PRZYGOTOWANIA BIZNES PLANU ??
DZIEKUJE ZA SZYBKA ODPOWIEDZ

Witam

Przebywam za granica gdzie od roku pobieram zasilek dla bezrobotnych.
Planuje powrot do kraju
Czy mam szanse na dotacje na zalozenie firmy w Polsce ?

Jesli jestem zameldowany w malym miescie, a chce wynajmowac mieszkanie we Wroclawiu i tam otworzyc firme, to w ktorym urzedzie pracy mam starac sie o dotacje ?

Pozdrawiam

Biorąc dotacje z UP czy mogę ubezpieczyć się w Krusie zamiast w ZUS

Witam

Czy można uzyskać dotację na założenie klubu fitness w spółce z osobą która jest już właścicielem takiego klubu w innym województwie?

Witam. Mam pytanie. Chciałabym starać się o dotację z UP w tym roku na założenie sklepu internetowego i moje pytanie jest takie czy mogłabym wtedy jakaś część tej dotacji przeznaczyć na towar który bym sprzedawała??? bo już sama nie wiem. bo wiem ze przez chyba rok po otworzenie działalności z dotacji jest mniejszy ZUS a jeśli zatrudnię jeszcze jednego pracownika oprócz mnie czy jego składka będzie miała również taką ulgę jak ja czy już taka normalna.
Proszę o odpowiedź z góry dziękuje.
Pozdrawiam.

mam pytanie czy jest dofinansowanie z urzedu pracy na swiadectwo kwlikacyjne?

witam mam pytanie czy sa szanse uzyskania dofinansowanie z up na hodowle psow

Witam. Czy jest możliwość otrzymania dofinansowania na założenie Lombardu?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Ile mam czasu na założenie działalności gospodarczej od chwili przelania środków unijnych na konto?